Szemlátomás-áthallás Művészete
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szemlátomás-áthallás Művészete

Szeretettel üdvözlünk!
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  TaglistaTaglista  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  CsoportokCsoportok  CalendarCalendar  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 100 esztendeje született KISS ANTAL

Go down 
SzerzőÜzenet
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

100 esztendeje született KISS ANTAL Empty
TémanyitásTárgy: 100 esztendeje született KISS ANTAL   100 esztendeje született KISS ANTAL Empty2020-01-11, 17:21

100 esztendeje született KISS ANTAL Majlze12
Majláth Béla

100 esztendeje született KISS ANTAL,
áldott emlékű, néhai bácskossuthfalvi lelkész és bácskai református esperes.


„Légy hű mindhalálig, és neked adom az élet koronáját.” (Jel 2,10b)

„ …1986-ban egyházközségünk megalakulásának 200 éves évfordulóján a templomunkban megjelent 1600 vendéget köszöntette az Esperes úr. A köszöntő hosszú volt, kimerítő felsorolás következett. Méltóbbnál méltóbb személyek köszöntése hangzott el magyarul, de még németül is. A legvégére maradt az alábbi, videoszalagról, szó szerint idemásolt részlet, amely most, esperesünk, lelkészünk elhunyta után joggal zárhatja e könyvet, hisz egyben hitvallás is a gyülekezete irányában tanúsított szeretetről..."
Idézet az Esperes úr zárszavából:

„ … talán utoljára említem azokat, akiket elsőként kellett volna megemlítenem: a morovici gyülekezetet. Titeket köszöntelek a 200 éves jubileum alkalmából. Ezt a gyülekezetet, ahol immár 40 esztendeje szolgálok. Nem tudom az Isten meddig éltet. Bizonyára utánam jönnek majd lelkészek, szebbek, jobbak, csinosabbak, jönnek lelkészek, akik talán ékesebb szavúak, jobb igehirdetők, lesznek majd akik nagyobb tudásúak, csak egyről vagyok meggyőződve és bizonyos: hogy senki nem jön utánam, aki jobban szeretné ezt a gyülekezetet, mint ahogy én szeretem! Én ennek a gyülekezetnek sok áldását, szeretetét megtapasztaltam. Engem ez a gyülekezet elhordott minden gyengeségemben, kicsinységemben. Segített örömömben és bánatomban és én szívem egész szeretetével ezt a gyülekezetet szeretem. Ezé a gyülekezeté vagyok, míg Isten éltet, az én szívem ezért a gyülekezetért dobog, ezért imádkozok. Áldjon meg benneteket morovici gyülekezet az örökkévaló Isten továbbra, hogy megőrízhessétek a ti hiteteket.” Ámen.


(Forrás: Dr. Bordás László: Emlékezzetek meg a ti előljáróitokról,
Bácskossuthfalva 2007.
Illusztráció: Zsáki István, Esperes úr portréja)

100 esztendeje született KISS ANTAL Normal10
Vissza az elejére Go down
 
100 esztendeje született KISS ANTAL
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» PÁGER ANTAL
» 300 esztendeje adták el a szabadkai boszorkányok az esőt, az ördögnek…
» Knézy Antal alispán, az Új-Verbászi táborbizottmány elnökének Szabadka város tanácsához írt kérelme, 1848. augusztus 25-én.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Szemlátomás-áthallás Művészete :: ISTEN HOZOTT :: MAJLÁTH BÉLA HELYTÖRTÉNETI ÉS TÖRTÉNELMI FÓRUMA-
Ugrás: