Szemlátomás-áthallás Művészete
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szemlátomás-áthallás Művészete

Szeretettel üdvözlünk!
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  TaglistaTaglista  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  CsoportokCsoportok  CalendarCalendar  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Gyors bolognai spagetti

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendéglős
***
***
Vendéglős


Hozzászólások száma : 191
Join date : 2020. Jan. 24.

Gyors bolognai spagetti Empty
TémanyitásTárgy: Gyors bolognai spagetti   Gyors bolognai spagetti Empty2020-01-25, 16:37

Gyors bolognai spagetti

hozzávalók / 4 adag

500 g spagetti tészta
600 g darált sertéshús
200 g trappista sajt (reszelt)
100 g sűrített paradicsom (vagy bazsalikomos paradicsomszósz)
2 nagy fej vöröshagyma
4 gerezd fokhagyma
oregánó ízlés szerint
majoranna ízlés szerint
só ízlés szerint
fekete bors ízlés szerint
4 ek olívaolaj

elkészítés


Készítsünk elő egy nagy fazekat, amibe a tésztát főzzük majd ki. Töltsük 3/4-ig vízzel, majd ízesítsük pár csipet sóval. Amikor elkezd forrni a víz, rakjuk bele a tésztát, és egy pici olajat, hogy ne ragadjon a tészta (egészben is lehet, de akkor amikor puhul, folyamatosan nyomjuk bele a vízbe, én ketté szoktam törni). Néha keverjük meg, és 5 percenként kóstoljunk meg egyet, hogy elég puha-e (ezt is ízlés szerint főzzük ki, valaki félkeményen szereti, valaki extra puhán). Ha megfőtt a tészta, akkor vegyük elő a tésztaszűrőt, és szűrjük le, majd ugyanabba a lábasba tegyük vissza, és adjunk hozzá még egy pici olajat (1-2 ek), majd picit forgassuk meg az olajban.

Vágjuk fel a hagymát finomra, és tegyük egy kisebb fazékba, pirítsuk üvegesre egy kis olajon. Ha a hagyma megpirult, adjuk hozzá a húst is, és nyomkodjuk szét, hogy ne egyben legyen.
A húshoz adjuk hozzá a fűszereket, ízlés szerint (kb. 2 nagy csipet só, nagyon pici feketebors vagy fehér, egy kis tenyérnyi oregánó és egy még kisebb tenyérnyi majoránna). Ezután hozzáadhatjuk a fokhagymakrémet, vagy az apróra felvágott/préselt fokhagyma gerezdeket. Jól forgassuk át a fazékban, majd ha a hús szinte fehér lett, és úgy érezzük, hogy már jó, akkor adjuk hozzá a paradicsomsűrítményt vagy a bazsalikomos paradicsomszószt (az üvegben maradt paradicsommaradékot egy pici vízzel szoktam felhígítani, lezárni, összerázni és a fazékba beleönteni). Ezt is jól forgassuk át, majd tegyünk rá egy fedőt. Kb. 3-5 percenként nézzük meg, és alaposan kevergessük át.

Reszelt sajttal tálaljuk (ajánlom még melegen ráreszelni, mert akkor ráolvad, és szerintem guszta).


VIDEO
Vissza az elejére Go down
 
Gyors bolognai spagetti
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A legfinomabb bolognai spagetti olasz recept szerint
» Villam gyors tiramisu
» Befőzés - Uborka, kovászos gyors III.
» Grízes-pudingos gyors édesség

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Szemlátomás-áthallás Művészete :: ÁLTALÁNOS :: ÉTELEK és ITALOK :: ÉTELEK :: Sütik - kalácsok - édességek-
Ugrás: