Szemlátomás-áthallás Művészete
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szemlátomás-áthallás Művészete

Szeretettel üdvözlünk!
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  TaglistaTaglista  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  CsoportokCsoportok  CalendarCalendar  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 A világ pókhálón keresztül - Aureta

Go down 
SzerzőÜzenet
Okano
Mindenhova bekukk
Mindenhova bekukk
Okano


Hozzászólások száma : 252
Join date : 2020. Jan. 06.
Age : 48
Tartózkodási hely : Vajdaság

A világ pókhálón keresztül - Aureta  Empty
TémanyitásTárgy: A világ pókhálón keresztül - Aureta    A világ pókhálón keresztül - Aureta  Empty2020-01-10, 13:14

Hiányzik…

… a levegő… … a reggel illata… a szemembe sütő nap, amíg a reggeli újságot próbálom olvasni…

…madarak csicsergése miközben álmodozva ébredek… hideg víz…

… reggeli péksütemény, amit egy kedves „jó reggelt szomszéd asszony” mosollyal vettem…

…hideg, édes, piros, zamatos görögdinnye – csak a közepébe harapnák, és azt sem bánnám, ha mindjárt meghalok…

…péntek és a kölcsönzött könyv vissza adása… szilvák, szilva szedés…

… a nap melege, de nem az, amitől megfulladsz, hanem amit teli tüdővel szippanthatsz magadba és gyönyörű érzés tölt el…

… macskák, akik a déli napsütésben a kút szélén szundikálnak… idő, hogy egy nap 60 másodpercig tartson…

…hogy ne késsek, ha el indultam valahova… hogy minden tőlem függjön ne a jegyzetfüzetemtől…

…naplemente… éjszaka … a cicák simogatása, míg ülök egy lépcsőfokon és a holdat nézegetem…

…a gondolat, hogy vigyek valamit magammal, amikor sétálni indulok, mert már az esték hűvösek… …álom… és a végén…

…ébredés, az éjszaka közepén, mert a hold pont az ablakomon kukucskál be, fényével lágyan simogatva lehunyt szemem, és mint egy tollpihével csiklandozva arcom ébrezget… felkelek álmosan, mezítláb, hálóingben… ki megyek és a harmatos fűre lépek… örökké tartó boldogság érzete tölt el … futok amíg az éjszaka sötétjében tolvajnak érzem magam, de magam vagyok a sajátomon… nézem meg ne láson valaki… mintha vadásznák, osonok és megbújok egy fa ág mögött… kint síri csend van…

…a lábam mellett érzem hű kísérőmet… Kormos a kandúr észre vett …
Lehet, kuncog rajtam a bajusza alatt, mert minden éjszaka eljátsszuk ezt a jelenetet, mégis minden éjjel hűségesen simul meztelen lábamhoz… Karjaimba emelem, vállamra teszem és akcióba lendülünk… fogócskázunk az árnyékokkal , nem érdekes melyiket fogjuk meg, hisz a holdfény túl gyenge a sötétben…

Lassan már csukódnak a szemeim… lopok egy szőlőszemet, óvatosan az ajkamhoz teszem, vizes a harmattól és hideg… a talpaim ragadnak, a harmatos fűtől a kandúr pedig már dorombol a vállamon… édes… édes… zamatosan édes a szőlőszem a számban igyekszik el űzni a keserű ízet az álomnak ami rám tör… gyorsan le veszek még egy szemet, tudom , hogy nem lenne szabad, óvatosan le kell vágni egy tejes fürtöt és úgy kell enni… de akkor nem olyan édes… Még csak egyet és aztán megyek… Hogy tudjak ellenállni… Még egyet és nem fogok többet… Az utcán hallok valakit … egy részeg énekel … észre vehet …

Le teszem Kormost már el aludt, gyorsan felborzolom a szőrét egy simítással, felidegesítem egy picit csak azért, hogy meg ne merevedjen a sok alvástól, jó éjszakát kívánok neki, fel emelem, a hálóingem ne érintse a harmatos füvet, villámgyorsasággal le tépek még egy „fekete” szőlőszemet…

Már kocogva mentem a bejárati ajtóig… óvatosan be osonok, megtörlöm a nedves talpam, és bebújok az ágyamba… a hold már elhagyta az ablakom… lassan ő is nyugovóra tér… megölelem a párnám és eszembe jut, maradt még egy szem… a számba teszem… lassan eszem megengedve, hogy a felejthetetlen íze meg érintse a szám minden zugát… édesebb, mint egy kockacukor, es még olvad édes álomba szenderülök…

Már nagyon régen nem kívántam senkinek Édes álmokat… Már rég meg sem próbáltam… Hiányzik….

Azt hiszem ebben az évben is el fogom mulasztani….

A világ pókhálón keresztül - Aureta  Zp-grozdje

____
Néha táncolni kell az ördöggel, hogy kijuss a pokolból
Vissza az elejére Go down
Okano
Mindenhova bekukk
Mindenhova bekukk
Okano


Hozzászólások száma : 252
Join date : 2020. Jan. 06.
Age : 48
Tartózkodási hely : Vajdaság

A világ pókhálón keresztül - Aureta  Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ pókhálón keresztül - Aureta    A világ pókhálón keresztül - Aureta  Empty2020-01-10, 13:18

Egy történet három képben

Első kép:

Ülök a városi ligetben, nézegetem a lábam alatti köveket és felteszek magamnak rengeteg kérdést.
Miért, hogyan, igen, nem, akarom, nem akarom…. Múlik az idő.


Második kép:

Még mindég ülök a padon, az idő el múlott és jön egy újabb, ami múlik…
Már nem kérdezősködök…
Csak próbálkozok pislantani.


Harmadik kép:

Pislantottam.
Sok idő el telt.
Már nem vagyok a ligetben…
Elmegyek….

A világ pókhálón keresztül - Aureta  Time

____
Néha táncolni kell az ördöggel, hogy kijuss a pokolból
Vissza az elejére Go down
Okano
Mindenhova bekukk
Mindenhova bekukk
Okano


Hozzászólások száma : 252
Join date : 2020. Jan. 06.
Age : 48
Tartózkodási hely : Vajdaság

A világ pókhálón keresztül - Aureta  Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ pókhálón keresztül - Aureta    A világ pókhálón keresztül - Aureta  Empty2020-01-10, 13:20

Sorok között

Ünnep, Nap, Naplemente, Hold, Kagylók, Nem , Olasz ország, Talán, Egyszer, Illat, Tenger,

Messze, Mindenki, Elmenni, Megjönni, Én, Eltűni, Létezni, Pillér, Elmentél, Naplemente, Emlékezni, Éjszaka,

Remény, Könnyek, Kelleni, Öröm, Október, Terv, Megérzés, Falu , Maradni , Szerelem, Duna,

Évszázad, Hódítás, Rongálás, Lélek, Sirtaki, Játék, Vágy, Cukorkák, Harc, Maszkok, Elmenni, Kockák, Macska , Szörnyeteg, Csónak,

Átmenet, Október, Könnyek, Állomás, Ölelés, Kézfogás, Asztal , Kockás, Kék, Tányérok, Görögök,

Poharak, Mulatozás, Homályos, Folyó , Szőlő, Bor, Integetés, Indulás, Öröm, Könnyek,

Ősz, Mocskos, Eső, Lélek, Rózsa, Fehér, Bozót, Gyom, Tüske, Aludni, Hajnal, Harmat,

Csók, Béka, Herceg, Ló, Mese, Csizma, Fekete, Bőr, Pénz, Érme ,

Kopár, Levelek, Szakadék, Szivárvány, Égbolt, Széna, Fű, Esernyő, Bor, Utca, Ragadós,

Zene, Fal, Hangjegyek, Sötétség, Magány, Santorini, Bőrönd, Sál, Hópihe, Hó,

Meghalni, Éj, Éhség, Bőség, Kastély, Őrült, Bolond, Tarka, Zászlók,
Lebegni, Kürt, Hintó, Éjfél, Könyv, Becsukni, Szem, Lehunyni, Ajak,

Mosoly, Tenni , Roma lány, Szabadság, Játék, Csörgődob, Sors, Piros, Vér, Szó,

Kesztyű, Pisztoly, Léptek, Fordulat, Lövés, Végrendelet, Hazugság, …

A történetet összeállítani és folytatni saját tetszés szerint … Én pedig tovább élek a szavak világában …

Zsebkendő, Galamb, Esküvő, Ünnepség, Tömeg, Zajok , Tiltakozás …

A világ pókhálón keresztül - Aureta  Montre_dali

____
Néha táncolni kell az ördöggel, hogy kijuss a pokolból
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A világ pókhálón keresztül - Aureta  Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ pókhálón keresztül - Aureta    A világ pókhálón keresztül - Aureta  Empty

Vissza az elejére Go down
 
A világ pókhálón keresztül - Aureta
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Aureta Mazalica
» Aureta Mazalica alkotása
» Teret fonó, teret hódító világ

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Szemlátomás-áthallás Művészete :: MŰVÉSZET :: IRODALOM :: SAJÁT PRÓZÁK-
Ugrás: