Szemlátomás-áthallás Művészete
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szemlátomás-áthallás Művészete

Szeretettel üdvözlünk!
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  TaglistaTaglista  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  CsoportokCsoportok  CalendarCalendar  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Amira Willighagen

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 10:02

Amira Willighagen Amira_10

Amira Willighagen

Amira Willighagen (született március 27, 2004) egy holland szoprán énekes [1] [2] , aki megnyerte a hatodik évad Holland Got Talent 2013-ban, a kilenc éves korában.

Korai élet

Amira Willighagen mind hollandul, mind afrikánul beszél, mert holland apától és dél-afrikai anyától született, akinek anyanyelve afrikaans. Klasszikus zene köré nőtt fel. Hét évesen, egy angliai nyaralás alatt meghallotta a " Nessun Dorma " áriát , Luciano Pavarotti előadásában . [3] Abban az időszakban Fincent testvérére nézett, hegedült, anyjuk Frieda is hegedült, az apa Gerrit pedig zongorázott. Nem tudott hangszeren játszani, ezért megpróbált énekelni. Az elején, mielőtt énekórákat tartott volna, Willighagen saját maga tanult meg operaaria-dalokat énekelni a YouTube oktatóanyagok segítségével. [4]Így fedezte fel tehetségét és szenvedélyét a zene iránt. Még az anyja is meglepődött, amikor először hallotta énekelni. [5] Két első nyilvános fellépésére 2012-ben került sor, a Colmschate-i "Music makes Friends" fesztiválon (családja kíséretében) és szólóénekesként az Emmaus Gyermekkórusban, a " Nella " dal holland változatának eléneklésével. Fantasia ". [6] Két év gyakorlás és teljesítményjavítás után kész volt részt venni a Holland's Got Talent show-ban . Valójában elnyerte a zsűri, a közönség és a világ minden tájáról érkező emberek milliói csodálatát, akik látták őt a televízióban és az interneten. [7]

Holland tehetsége
Willighagen meghallgatta a Holland Got Talentet, és annyira lenyűgözte a bírálóbizottságot Puccini Gianni Schicchi című operájának " O Mio Babbino Caro " című változatával [8] [9], hogy a bírók másodperceken belül félelemmel és hitetlenkedve bámultak. [10] Az ő teljesítménye gyorsan vált YouTube hit több, mint 41 millió megtekintést január 2021. Az elődöntőben, ő végzett Gounod „s» Ave Maria «. [11] "Te egy sztár vagy, aki a színpadon áll!" - mondta Dan Karaty , az egyik bíró az elődöntőben nyújtott teljesítménye után.Nessun Dorma ", Puccini Turandot című operájából . Megnyerte a versenyt a tévénézők és a közönség szavazatainak több mint 50% -ával. [13]

Karrier

Miután a siker Holland Got Talent , közben 2014 Willighagen hívták különböző TV-műsorok: a dél-afrikai internetes állomás Channel24, március 21-én Omroep Gelderland (Hollandia), május 11-én Life4You - Carlo & Irene on RTL 4 (Hollandia) , június 7-én a Willkommen bei Carmen Nebelnél ( Welcome to Carmen Nebel ) a ZDF-nél (Németország), az RTL-nél (német tévécsatorna) , előadva az " Van egy álmom " -ot, [14] augusztus 20-án Susana Giméneznél, a Telefe-en (Argentína). ), és december 21-én a Du côté de chez Dave on onFranciaország 3 . [15]

2014 februárjától, Willighagen rögzített debütáló albuma, Amira kíséretében a város Prága Filharmonikusok . [16] Az album 10 számot tartalmaz, beleértve azokat a dalokat is, amelyeket a Holland's Got Talent során adott elő . Az album további dalai: " Nella Fantasia ", "Song To The Moon" és "Pie Jesu" a Requiem-től (Lloyd Webber) . [17] Az album március 28-án jelent meg Hollandiában, és csak két héttel később érte el az arany státuszt. André Rieu meghívta Willighagent, hogy kövessen egy londoni mesterkurzust, miután zenekara egyik tagja meglátta őt a Holland's Got Talent meghallgatásán a YouTube-on.[19] Ezután július 11-én és 12-én André Rieu-val és Johann Strauss zenekarával együtt megjelent Maastrichtban , a Velencei Love album felvétele közben. [20]

Willighagen első nemzetközi fellépéseire a dél-afrikai Somerset Westben , a Starlight Classics koncerteken került sor 2014. február 28-án és március 1-én. 2014. április 30-án Las Vegasban lépett fel a Holland Got Talent megnyerésekor kapott díj részeként . Amira fellépései között szerepel Hollandiában, Dél-Afrikában, Belgiumban, az Egyesült Államokban, Németországban, Svájcban, az Egyesült Királyságban, Olaszországban, Spanyolországban, Franciaországban, Lengyelországban, Hong Kongban, Argentínában, Mexikóban, Máltán, Monacóban, Izlandon, Ausztriában és Botswanában. [21] [18] [22]

A weboldalán tett nyilatkozatok szerint Willighagen az előadással megszerzett bevételeinek felével és az albumeladásokkal támogatja saját jótékonysági projektjét, a Stichting Gelukskinders-t (Szerencsés Gyermekek Alapítványa) játszóterek építésére dél-afrikai települések szegény gyermekeinek. Az alapítvány pénzeszközeinek jelentős része adományokból is származik. [23] A játszóterek létrehozásának ötlete akkor merült fel, amikor hétéves korában Dél-Afrikába ment, meglátogatni nagymamáját. Kiment játszani, mint minden gyerek, de az onnan származó gyerekeknek nem volt megfelelő játszóterük, ezért csak futottak és köveket dobáltak. Csodálkozva és csalódottan mondta anyjának: "Ha valaha is lesz pénzem, szeretnék visszatérni ide és segíteni ezeknek a gyerekeknek, hogy legyen mit játszaniuk." [24][25] Pontosan ezt tette: mindössze három év után, 2014. március 5-én megnyitotta az első játszóteret Ikagengben , adél-afrikai Potchefstroom közelében fekvő településen. [26] [27] A játszóterek fejlesztésének és karbantartásának formalizálása érdekében2014. november 1-jén létrehoztákWillighagen Gelukskinders Alapítványát . [28] Alapítványa nevében Willighagen 2016. augusztus 1-jén megnyitotta Ikageng második játszóterét. [29] Amira megnyitotta a harmadik játszóteret, az Amira Park - Sarafina játékteret, amely 2017. január 20-án készült el. [30] Amira 2017. június 20-án nyitotta meg negyedik játszóterét Dél-Afrikában.[31] 2018. június 11-én Amira megnyitotta 5. játszóterét a Lesego Általános Iskolában, amely körhintát, hintákat, csúszdát és homokozót tartalmazott. [32] 2019 júliusában és augusztusában hat új játszóteret nyitottak a Potchefstroom melletti iskolákban, [33] ezek száma elérte a 13. [34] Említésre méltó egyéb jótékonysági akció a Fülöp-szigeteken található Haiyan tájfun áldozatainak adománygyűjtésben való részvétele ( [ 2013. november 18-án], [35] az UNICEF számára (2014. július 16-án) [36], valamint a Knysna környéki pusztító bozóttüzek áldozatainak támogatására, egy extra koncerten a Classics Is Groot-ban (2017. június 24-én). [37]2020 augusztusában Willighagen 80000 zenekart (kb. 5200 USD) adományozott a Szolidaritás Segítő Kéznek. Így sok gyermek kapott ajándékot, étel és gyümölcslé formájában. [38]

2014. november 8-án Willighagen ellátogatott a római Pontifical Urbaniana Egyetemre , hogy megkapja a Nemzetközi Giuseppe Sciacca Award 2014 díjat. [39] 2015 novemberében Willighagen kiadta második albumát, a Merry Christmas címet . Az album a jól ismert karácsonyi énekek mellett (" O Holy Night ", " Silent Night ", " Hark! The Herald Angels Sing ") az album különféle híres áriákat és himnuszokat tartalmaz (" Panis angelicus ", " Ave Maria (Vavilov) ) ").Az Amirát és a Merry Christmas- t a Sony Masterworks kiadó készítette . [41] Karácsonyi koncerteket is tartott 2014. december 15-én a londoni Royal Albert Hall- ban , [42] 2015. december 19-én, a hollandiai Nijmegenben, a Petrus Canisius templomban (ahol „ See, amid the Winter Snow ”, " Panis angelicus ", " Sancta Maria " és "Ave Maria" által Gomez), [43] [15] december 21-én, 2015, a St. Jacobs templom, The Hague , [44] december 16-án , 2017, a Szent Steven-templombanNijmegenben (ahol a "Dormi, Fili", "Onse Vader", "Jeruzsálem", "Panis Angelicus", " Lásd, a téli hó közepette ", "Stille Nacht / Csendes éj " és " Milyen nagy vagy " című előadásokat adta elő. ), [15] 2019. december 15-én Nijmegenben (az " Öröm a világnak " volt a program egyik dala), 2019. december 16-án Dreumelben . [45] 2019. december 9-én Amira fellépett a hágai Sint-Jacobskerkben, amelyet 2019. december 25-én rögzítettek és később sugároztak az Omroep MAX közszolgálati televízióban. [46]

2015-ben Willighagen április 4-én részt vett a máltai Sanremo Junior Fesztiválon [47] a "Superkids - die größten kleinen Talente der Welt" ("Superkids - a világ legnagyobb kis tehetségei") című műsorban, a Sat.1 német tévé sugározta , ahol az " Ave Maria (Vavilov) " című előadást [48] , decemberben pedig Madridban adta elő . [49] 2016-ban énekelt az üdülési fesztiválon (Festival della Vacanza) Leccében , Olaszországban (május 28-án), [50] az északnyugati egyetem konzervatóriumában, Potchefstroomban (november 23-án) [51] , valamint előadta a "Nella Fantasia" -tkoncert (novemberben). [52] 2017-ben május 20-án az Aqua Musica koncerten énekelt a hollandiai Steenbergenben [53] és december 2-án az Utrechtben megrendezett Max Proms koncerten , az "O Mio Babbino Caro" rövid változatának előadásával. és a "Szerelmed" (a " Volt egyszer egy nyugaton " című film témája ). [54] 2018. március 2-án és 3-án újra énekelt az RMB Starlight Classics koncertjén. [55]

2016. július végén Willighagen fellépett a dél-afrikai Pretoriában megrendezett Classics Is Groot koncerten , ahol elénekelte "O Mio Babbino Caro", "O sole mio" (duettben Patrizio Buanne-nal), [56] " Nella " Fantasia "(" In My Fantasy "), szerző: Ennio Morricone (eredetileg Sarah Brightman kiadta 1998-ban) és a jól ismert" My Way " dal (a többi előadóval együtt). [57] A klasszikusok Groot 2017 ő végzett "Nessun Dorma", " Flower Duet " (a Corlea Botha), " Amazing Grace " és a "My Way" (csoportban). [58] AtA Classics Is Groot 2018 Willighagen énekelte a " Gabriellas sång " -t svéd dalszövegekkel (az " Amint a mennyben van " film filmzenéjéből ), "Hallelujah" ( A teljes szívemmel albumról ), " Amigos Para Siempre " ( duettben Patrizio Buanne-nal) és a " Keep the Dream Alive " (a többi énekessel együtt). [59] 2019 júliusában a Classics Is Groot- on a " The Sound of Music " musicalből vegyesen lépett fel : "Prelude / The Sound of Music ", " Edelweiss " és " Climb Ev'ry Mountain ".

2018. március 2-án megjelent Willighagen régóta várt With All My Heart albuma Dél-Afrikában, később audio fájlként világszerte, a Coleske Artists kiadó alatt. Az album megváltoztatja énekesi karrierjét az operáról a klasszikus crossoverre. Különösen neki írtak több számot (például "Drift Away" és "In The Stars"). Az olyan dalok, mint a "Teljes szívemmel " , "Veled leszek" és a " Gabriellas sång " feldolgozása potenciális slágerek. Amira is énekel duettet Corlea Botha (” Flower Duet "), Patrizio Buanne (" „O sole mio "és" Amigos Para Siempre "), és Ruhan du Toit (" Follow Your Heart ").

Willighagen más művészekkel is együttműködött: Ben Heijnen ( Huizen , Hollandia, 2016. december 9.), [61] Gissur Páll Gissurarson ( Reykjavík , Izland, 2015. december), [62] Paul Potts és James Bhemgee ( Durban , Dél-Afrika, augusztus) 2014., 9.), [63] Fabio Armiliato ( Nápoly , Olaszország, 2019. november 9.). [64]

2018. január 1-jén Amira, testvére, Fincent és anyja, Frieda Dél-Afrikába költözött. Egy holland regionális újságban adott interjú során kijelentették, hogy a holland iskolarendszer nem kínál elegendő rugalmasságot Willighagen számára az előadásokhoz. Willighagen új, dél-afrikai menedzsere kevesebb, hosszabb túra beiktatását is tervezte. [65] Egy korábbi interjúban Amira (dél-afrikai származású) édesanyja elárulta, hogy ő és a gyerekek apja elvált. [66] "Számomra nagyon jó, hogy újra itt vagyok Nijmegenben, ahol születtem. Igen, régi barátok a középiskolából. Ez kedves, mert természetesen egy kicsit hiányzom nekik, amikor Dél-Afrikában vagyok. "- jelentette ki Willighagen 2019 decemberében az Omroep Gelderland tévéadónak adott interjúban, amely Nijmegen (2017) és Dreumel (2019) karácsonyi koncertjeit is sugározta . [67]

Willighagen három videoklipet adott ki: " Ave Maria (Vavilov) ", a Merry Christmas albumról , [68] "In The Stars", a With All My Heart albumról [69] és a "Cinema Paradiso (Se)", egy dal filmből ugyanezzel a címmel, Ennio Morricone zeneszerző emlékére . [70] Willighagen a legnézettebb videó felvételt a YouTube , hogy honnan André Rieu „s koncert Maastricht (július 2014). [71] Emellett öt DVD-n és öt CD-n is szerepel: Afrikaans Is Groot 2016 , Classics Is Groot 2016 ,A Classics Is Groot 2017 , a Classics Is Groot 2018 és a Classics Is Groot 2019 , mindezeket a Coleske Artists adta ki. [72] [73] A "Barcelona" dal, amelyet Willighagen ad elő Ruhan du Toit duettben, szerepel a Touch Of Class More Magic című albumán . [74]

A 2019-es koncertek közül megemlíthető: március 21-én a pretoriai Sun Arenában ( Helmut Lottival ), április 16-án a Durbanville-i középiskolában (a Tygerberg gyermekkórussal), július 19-én és 20-án a Classics Is Groot-ban , a Sun Arénában. , Pretoria, augusztus 10-én a botswanai Kasane -ban, egy hatalmas baobab közelében (Andre Swartz és Jannie Moolman mellett), szeptember 14-én a Louis Trichard Emmanuel keresztény iskolában, Zoutpansbergben , október 5-én Bloemfonteinben (Jannie Moolman-nal), október 23-án. a Nelson Mandela Egyetem aulájában , Port Elizabeth (Corlea Bothával), december 1-jén Turnhout-ban, Belgium (Marjolein Acke, Anne Keizer és a Cantabile kórussal a Gelukskinders Alapítvány ötödik évfordulója alkalmából). [75]

Facebook-fiókja szerint [76] 2019. november 9-én Amira elnyerte a "Nemzetközi mediterrán legjobb női operasztár 2019" díjat. Ennek megfelelően a díjat Amirának adták át a Nemzetközi Diplomáciai Kapcsolatok Szervezetének (IODR) gálája során Nápolyban, ahol, amint azt a továbbiakban elmondjuk , néhány dalt is előadott. A Mediterrán Awards éves ünnepség, amelyet a Fondazione Mediterraneo olasz szervezet rendezett, amelyet nápolyi fotós, galériatulajdonos és építész, Michele Capasso alapított [77].a nemzetek közötti párbeszéd és béke előmozdítása különböző szinteken. Nincsenek olyan utalások a klasszikus ének vagy opera speciális intézményeire, amelyek alkalmasak lennének arra, hogy nemzetközi viszonylatban mélyreható értékelést adjanak erről a témáról. Ezen túlmenően az Amira Willighagennek odaítélt díjakról a szervezet honlapján nincsenek jelentések és említések. [78] [79]

2020 júliusának közepén megjelent egy 4 DVD-sorozat - Five Years Gelukskinders - beleértve a Turnhout- i jubileumi koncerteket (2019 december), képeket a kulisszák mögül és a próbákról, valamint egy dokumentumfilmet a Gelukskinders Alapítványról (játszóterek megnyitása és a Tshupane iskola, Siki Jo-An és iskolai kórusok). [80] [81] 2020 augusztusában Willighagen az This is my Dream című streaming koncertet tartott , amely elérhető volt az Optogon. [82] [83] Ezen a koncerten tíz dalt énekelt, amelyeket korábban soha nem vett fel és nem adott elő, köztük a "Senza Catene" -t (az " Unchained Melody " olasz változata)")," Nelle Tue Mani "(" A kezedben / Most szabadok vagyunk ", a" Gladiátor " filmből ) és mások. Zongorán kísérte Charl du Plessis . [84] 2020. október 9-én kiadott egy live CD - Classics élő - amely magában foglalja a dal végzett a jubileumi koncert Turnhout (Warande és Wending) tartott december 2019. [85] a 2020-as karácsonyi koncerten, melynek címe „afrikai karácsonyt Amira és barátai” volt elérhető Optog. Ezen a koncerten a tenor Lukhanyo Moyake, az Mzansi Ifjúsági Kórus és a Charl du Plessis is fellépett Steinway zongorán. [86]

Forrás:
https://en.wikipedia.org/wiki/Amira_Willighagen


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 10:15


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 10:31


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 12:57


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:19


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:22


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:24


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:26


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:30


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:34


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:43


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:47


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:50


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:53


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 17:58


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:00


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:03


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:06


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:10


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:12


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:14


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:16


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:18


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:23


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
nzyang
Főadmin
Főadmin
nzyang


Hozzászólások száma : 2687
Join date : 2020. Jan. 06.
Tartózkodási hely : Álomvilág

Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty2021-03-13, 18:25


____
Amira Willighagen _ezofe10
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Amira Willighagen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amira Willighagen   Amira Willighagen Empty

Vissza az elejére Go down
 
Amira Willighagen
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Szemlátomás-áthallás Művészete :: ISTEN HOZOTT :: VIDEÓPARADICSOM - MIX :: Komolyzene-
Ugrás: