Szemlátomás-áthallás Művészete
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szemlátomás-áthallás Művészete

Szeretettel üdvözlünk!
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  TaglistaTaglista  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  CsoportokCsoportok  CalendarCalendar  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Szellemtudomány alapjai

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 31  Next
SzerzőÜzenet
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-16, 06:36

Felvilágosítás az Úr második eljöveteléről

Bertha Dudde írómédium közlése az utolsó ítéletről 1961-ben

Az enyémek elragadása, és a végső pusztulás között nem lesz sok idő, mert a visszamaradottak számára az enyémek elragadása hitbeli kényszerítés lenne. Az ilyen hit viszont teljesen értéktelen lenne, mert kizárja a szabad akarati döntést. Erre előzőleg lett volna elég idejük az embereknek. Az óvásokat és figyelmeztetéseket megállás nélkül kapták. Én mindenkit elfogadok, aki előtte még észre tér, és még a Föld pusztulása előtt elhívom, hogy a túlvilágon segíteni lehessen rajta.
Az elragadás teljesen természetellenes folyamat. De ekkor már megszüntethetem a természeti törvényeket, ekkor már nem okoz senkinek lelki hátrányt. "Felhőkben érkezésem" sem kényszerit hitre, mert akik akkor meglátnak, már elérték lelkük érettségét. Egyszerűen átélik annak beteljesülését amiben hittek, és amire naponta imádkozva vártak.
A vég eseményeiről azért nehéz helyes magyarázatot adni, mert már mindenki kialakított magának egy képet, és elképzelésüket nem akarják feladni. Lehetetlen, hogy az enyémek elragadása már hosszabb idővel a pusztulás előtt végbemenjen, mert ilyen törvényen-kívüli esemény az embereket már gondolkodásra kényszeríthetné. A Föld vége a még élő emberek végét is jelenti. Ezt az enyémek is átélik, csak egy olyan állapotban, amikor mentesek minden szenvedéstől. Az az akaratom, hogy az események menetét kövessék. És mert a hitük már teljes - éljék át hatalmamat és dicsőségemet is. A körülöttem lévő nagy angyal-sereget is meglátják már, ezért alkalmasak arra is, hogy mint az új Föld ős-szülei elevenné tegyék a Földet.
Az új Föld felszínének létrehozása szintén csak egy pillanat számomra. Ekkor minden szabaddá lett szelleminek egy új külső formát adok, hogy tovább érlelődhessen. Viszont az emberektől mindaddig elvétetik minden időérzék, amíg el nem vezetem őket az új Földre. A régi testükben vannak, de az már erősen szellemivé vált. Ezt is ki kell javítanom, mert téves nézet, hogy az új Földön teljesen szellemi lények élnek majd.
Az új Föld megint a fölfelé való fejlődés állomása lesz, és ismét érvényesek lesznek rajta a régi törvények. A bukottak ismét végighaladnak a teremtett dolgokon, és az embereknek ismét le kell tenni az utolsó akarati próbát. Ez kezdetben teljes eredményre vezet, mert elmaradnak az ellenfél kísértései, és mert az embereket eltölti a szeretet. Az emberek közvetlen kapcsolatban lesznek velem, ezért a teljes kiérlelődést gyorsan elérik.
Téves ábrázolásokkal ne hagyjátok megtéveszteni magatokat, és nehogy abbahagyjátok, vagy bizonytalan időre kitoljátok a lelketeken való munkálkodást, mert betartom a napot, amikor megérkezem a felhőkben - és ez a nap egyúttal ezen a Földön végbemenő UTOLSÓ ÍTÉLETNEK a napja is lesz.
-- -- -- --
JÉZUS:
"Második eljövetelemkor nem születek meg asszony által valahol mint kisgyermek, mert testem megdicsőült marad ugyanúgy, mint Szellemem az örökkévalóságban. Ezért nincs szükségem az olyanfajta második testre, mint amire te gondolsz. Viszont először láthatatlanul jövök el az ég felhőiben, ami azt jelenti: Elsősorban az emberekhez akarok közeledni az őszinte látnokok, bölcsek és újonnan ébresztett prófétákon át. Abban az időben lesznek olyan SZOLGÁLÓIM akik jövendölnek, és fiatalok, akiknek világos álmaik lesznek, amelyekből meghirdetik érkezésemet. Ezeket sokan meghallgatják, és megjavulnak. Bár a világ őrült rajongóknak gyalázza őket, és nem hisz nekik - épp úgy ahogyan az a próféták esetében is volt."
János Nagy Evangélium, 9.kötet, 94.fejezet.

Szemlézte: Bíró László

UI:

Dudde
https://www.youtube.com/watch?v=0ic_6NAGQbE
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-17, 07:42

Megpróbáltatások, a szellem érése

Emánuel szellem közlése alapján

Gyermek, e pillanatban sokat kívánnak tőled. Tudtuk előre, hogy ez az idő be
fog következni, és igyekeztünk rád akképp hatni, hogy erre az időre kellő
ellenállási képességgel ellássunk. És most ellenállhatsz, kitarthatsz kijelölt helyeden, és működhetsz Isten akarata szerint, amikor csak akarsz, vagyis erős akarattal és lehetőleg teljes önzetlenséggel végezheted azt a munkát, amit egy-egy nap megkíván tőled.
Kedvesem! Sok nehezedik egyszerre rád; de az emberi élet rövid, tehát teljes
erővel ki kell azt használnotok. Ne feledd, hogy a hit tovább ér a tudásnál
és a te hitednek Isten igazságához és vezetéséhez erősen kell ragaszkodnia.
A küzdelmekben és a tisztulási időszakokban (te most ilyenbe léptél) külső
erők is hatnak az emberre. Mint ahogy hangom előtted ilyen időben kétszerte
világosabb, épp olyan lesz a hangja azoknak is, akik örülnének bukásodnak. A
viharokban, küzdelmekben és tisztulási időszakokban olyan elemek szabadulnak
fel és kerülnek érintkezésbe a küzdő szellemmel, amelyeket más időben távol
tartanak tőle, mégpedig törvényszerűen, mivel a vonzóerő hiányzik. De a
vihar örvénye összehozza azokat is, akiket a törvényes vonzóerő soha össze
nem hozhatna.

Az egyik törvény nem függeszti fel a másikat, de új elemeknek új törvényeik vannak. A harcnak és megpróbáltatásnak ebben az időszakában oly keserűséget érzel feltörni bensődben, amilyent azelőtt nem éreztél. Ezt alsóbbrendű lények okozzák, akiket azért bocsátottak hozzád, hogy a megpróbáltatás kelyhét színültig töltsék.
Hogy miért? - kérdezed, - miért teszik a nehezet még nehezebbé? Léteznek
olyan törvények, amelyekről még semmit sem tudtok. Ilyen törvény az, hogy a
szellemet érettségének bizonyos fokán a már külön-külön legyőzött ellenfelek
együttesen kell, hogy megtámadják, így téve őt próbára. Ezt szemlélteti nektek Jób története is.
Minden szellem számára elérkezik egyszer egy olyan idő, szellemi életének minden fordulópontján, amikor egyik világfokozatból, vagy napkörből a másikba készül. Minden megpróbáltatás, amelyben egykor gyengének bizonyult és elbukott, ismét megkísérti, mégpedig - ha időközben szellemileg megérett is - olyan alakban, amelyet éppen olyan nehéz lesz leküzdenie, mint a korábbi kísértést, amelyben elbukott.
A szellem nem ugorhat át egyetlen iskolát sem, és nincs olyan idő, amelyhez kötve volna a tan. Ha megértette és urává lett, akkor az a múltba süllyed vissza; de amíg nem tanulta meg és az nem próbálta meg, addig az fölötte fog lebegni, és
olyan formában, amilyen a lényének megfelel, újra meg újra elébe fog állni.
A szellem, ha egyszer ura lett önmagának, ura lesz egyszersmind e
próbaárnyaknak is, melyek ránehezednek, és óhajtani fogja, hogy azok
megtestesülve álljanak szembe vele, hogy kipróbálja rajtuk a maga erejét, s
hogy a küzdelem által megacélozva, szellemi útján tovább haladhasson,
mialatt azok a tanok, melyek fölött úrrá lett, a múltba kerülnek vissza,
hogy soha többé ne közelíthessenek hozzá.

Ebből tisztán láthatjátok annak az állításnak a tarthatatlanságát, hogy Krisztus testben való megjelenése a szellemek reinkarnációjának véget vetett volna. Isten örök törvényeinek világában valamely hatás el nem múlhat, meg nem szűnhetik, míg az ok meg nem szűnik. Annak az oka, hogy a tisztán teremtett szellemnek a tanuláshoz anyagra van szüksége, a bukásában rejlik, bukását pedig szabad akarata
/tette-szerk./, teszi lehetővé.
Ha a bukás valamely szellemet arra a fokra süllyesztett, amelyen az anyag
rátapad, mivel számára az anyag szükségessé vált, akkor az anyagban való
életbe fog kényszerülni, míg csak saját akarata (és pedig nem valamely szűk
időhatár) őt magasabb fokra nem emeli. A szellem kinő Isten bizonyos törvényeiből és felemelkedik az új és tisztán szellemi törvények birodalmába. Azok a törvények pedig, amelyekből kinőtt, rá nézve el vannak temetve. Ezt bizonyítja nektek Krisztus, aki a Föld törvényeinek nem volt alávetve. A földi életbe lépése és az abból való kilépése, valamint a földi időszaka alatti tettei az Ő egyéniségének tisztán szellemi törvényei
alá voltak rendelve. Az anyag nem kényszerítette rá a maga törvényeit, hanem
az Ő tökéletes szellemi szabadsága borította rá az anyag köpenyét.

Jövetelének célja az volt, hogy igazságot hozzon nektek, és ha ezt az
igazságot felismerve annak is éltek, úgy ez megszabadít benneteket azoktól a
törvényektől, amelyek e felismerésig rátok nézve kényszerítőek voltak.
Azonban ha szabad akaratotok és tetterős önzetlen munkátok fel nem emel, meg
nem szabadít benneteket, akkor megmaradtok e törvények hatása alatt, mert
Krisztus nem azért jött, hogy a törvényt eltörölje, hanem, hogy betöltse.
Az Ő földre jövetele tanítást hozott nektek; de nem az szabadít meg titeket,
hanem annak követése. Hogy is lehetne ez másképpen?

Szerkesztette: Kuklis Iván

UI:

Megjárta a poklot, hogy találkozzon Istennel - Csókay András portré
https://www.youtube.com/watch?v=VudYvDY_-Tw
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-18, 07:03



Természet szellem - Felvezetés
Zita médium által: 2016. augusztus14.


Semmin nem szoktam csodálkozni, de most mégis csodálkoznom kell, hogy idekerültem. Szellők szárnyán jöttem, és gondoltam, hogy amíg a szellő tovaszáll, addig leülök és elfáradt énemet kipihentetem. Leültem ama székre, (médiumi székre mutat) és csodák csodája ez a valaki (a médium) észrevett és néz engem, hogy én hogy kerülök oda. Észrevett engem, pedig nemigen szoktak engem, a láthatatlant és jelentéktelent észrevenni.
Az Úr nevében vagyok itt és mindenütt, ahova Ő küld, vagy inkább kirendel engem. Nagyon meglepett mindez a bölcsesség, (az olvasmányra utal), amivel ti itt, bár csak kevesen foglalkoztok. A mai világban bizony nemigen akadtam még ilyen emberekre. Most mégis megtörtént, valószínű az én tanulságomra, hogy ezentúl még inkább mindent jobban figyeljek meg.
Az én Mesterem mondja, hogy nem tudjátok, hogy a szél honnan jön és hova megyen, és, hogy mennyi féle ereje van. Hiszitek vagy nem kedves emberek, szél nélkül nem lenne lehetséges a földi élet, mert a szél hozza a változásokat. A szél hozza azokat a lehetőségeket, amelyek a földi élethez szükségesek. A szél hajtja, összetereli, összesűríti a felhőket, és akkor vagy áldására, vagy átkára esőt ad a földnek, és ugyan-ugyan, akkor ki foghatná be az egek csatornáját? A szél, ha nem hoz esőt adó felhőket, kiszárítja a vetést, repedezetté teszi a földet, aminek következtében az terméketlenné válik, sőt tűz is keletkezhet, amit aztán tovább gerjeszthet a szél. Tehát jót is, rosszat is hoz az embernek, bár az ember nem tudja, ahogy az Úr mondja, hogy a szél hol, hogyan és miért éppen ott és akkor keletkezik, és mikor marad az szellő, és mikor lesz mindent elpusztító orkánná.
A szél az, amely felkorbácsolja a tengereknek és óceánoknak vizét hatalmas, nagy hullámveréssel, a mélységeket is a felszínre hozva pusztító áradatot hoz a szárazföldekre. A szél óriási segítség a levegő tisztításában, de károkat is okoz. Ha a fellegeket a Nap elől elsöpri, elviszi, újra kisüt az áldást adó napfény, de ha ott tartja azokat hosszabb időkre, és új esők és jégverések jönnek, akkor bizony oda a vetés.
Nem az ember, hanem a mi Atyánk, a mi Istenünk ura a természetnek. Minket természet-szellemeket rendel ki az Úr ide a Földre is, hogy esőt, havat, jeget vigyünk, fodrozzuk a tónak, tengernek, óceánoknak vizét, hol hűsítsünk, hol örömet és boldogságot hozzunk, hol pedig csapásokat a világra. De ez nem Isten szeszélyes akarata szerint történik! Nem bizony! Az emberi érzések, vágyak, gondolatok, törekvések, indulataik, bűneik és erényeik folynak ebbe bele, és büntetünk ott, ahol büntetni kell, és örömet és boldogságot, szabadságot és felszabadulást, búzát és kenyeret adunk ott, ahol kell.
Más eset az, hogyha megadja is a föld a termést azoknak, akik ott élnek, de számtalanszor a kapzsi ember elveszi vagy olcsón felvásárolja azt ahol az megtermett, és mindent elkövet, hogy a maga részére, nem pedig aki megtermelte, minél nagyobb hasznot húzzon, és azon még több anyagi javat gyűjtsön, nem a közösségnek, nem az egész emberiségnek, hanem önmagának.
A szellők ideje lejáróban van. Pillanataik, esetleg óráik meg vannak számlálva. Haragossá vált a természet, és a mi Urunk Jézus Krisztus kinyújtott, áldó karjait lassan-lassan szíve felé húzza, és többé a természeti erők nem örömet, nem boldogságot, nem a mindennapi kenyeret adják meg, hanem haragos, indulatos orkánok, pusztító szelek, mélységben és magasságban kavargó, vagy ellenkező irányba kavargó szelek, viharok, orkánok válnak egyre sűrűbbé. Egyes területek kiszáradnak, elsivatagosodnak, más területeken árvizek pusztítanak, mindent, mindent elvisz a víz. De mint mondom, nem a szeszélyes Isten kívánságára történik ez, hanem mindez az emberi lélekből párolog elő.


Összeállította: Bíró László

A csatolt anyagok listája:

Természet szellem
Adai közlés - Elközelgett hozzátok Isten országa
Utolsó idők
Túlvilági helyzetek
Válasz Eszter köszönetmondására
HANG - Rendezetten szeretnék élni
Nehéz könnyedség – Nevetés


https://1drv.ms/f/s!AsgSMxsrdSeGir5M1Qb0y4jwwzIPmQ?e=QQFkxB
Innen letölthetőek külön a mai csatolt anyagok a tárolóból

https://1drv.ms/f/s!AsgSMxsrdSeGgvNLHzgCWgy08yOURw
A csatolt anyagokat az OneDrive tároló „Frissen feltöltve” fiókjában
Ezekkel együtt minden tanítás fel van töltve a SZELLEMTAN könyvtár
Szellemi tanítások fiókjába is több mint hét évre visszamenőleg.

https://www.youtube.com/watch?v=GqQCqelRXOU
Misztériumok – Zita médium mediális közlései . Hangoskönyv részlet (Lilla)

https://www.youtube.com/watch?v=VbiYIh2pgrI
Kérdések és tanítások Gizi médium által – 2001.02.27.

https://www.youtube.com/watch?v=JErFWNKmIRw
A vég nekem a kezdet – Spirituális film
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-19, 07:31

Miért nem kell nekünk emlékezni, avagy a reinkarnáció egyik fontos alapja.

Most egy nagyon érdekes megközelítésben fogok rátérni a reinkarnáció azon részére, hogy miért nem kell nekünk emlékezni előző életeinkre?
A szellemvilági tanítóink elmondták, hogy a saját érdekünkben nem nagyon engednek emlékezni semmire, a regressziós hipnózisok is csak akkor sikerülnek, ha valamiért a fejlődésünket szolgálják, különben megtévesztenek minket. Megjegyzem erre a saját elménk a legjobb megtévesztő, legtöbb esetben regresszióban azt látjuk, amit legbelül szerettük volna, és erre visszaigazolást kapunk.
Annyit tudni kell, hogy a „végső elszámoltatási vizsgán” nem egy élet, hanem életek összegzése lesz ami hatással lesz majd ránk, és Isten kijátszhatatlan Törvénye alapján ezek irányítanak majd minket oda, ahova rezgéseink alapján menni kell.
Ha emlékeznénk előző életeinkre, és esetleg kiderül, hogy mondjuk náci tömeggyilkosok voltunk, akkor lehet, hogy feladnánk ebben az életben a törekvéseinket.
Jó példa erre a következő eset: Egy kislány megkeresett, hogy a 48 éves anyja párszor megcsalta az apját, eléggé sokat ivott és részegeskedett nagyon sokig, kicsapongó életet élt. Aztán valami csoda folytán rájött, hogy ez erkölcstelen, és abba kellene hagyni! DE ekkor írtunk 2009-et, és az anyja szerint 2012-ben világvége lesz, és akkor erre a kicsi időre már úgyse tud rendbe hozni semmit, és folytatta az eddigi életét!
Mi is könnyen így járnánk, ha megtudnánk valamit előző életeinkről.
Persze azért sokan, spirituális fejlettségünk miatt elégé sok infóhoz jutnak intuíció útján, de általában ezt aki kapják, már fel tudják dolgozni.
Visszakanyarodva eredeti gondolatunkhoz, biztosan nagyon sokan már elhatározták, hogy egy teljesen új életet szeretnének kezdeni. Az új élet váltásához nagyon sok minden hozzátartozik, amiért a régit elszeretnénk felejteni.
Egy rossz szülői háttér megalázott gyerekkorral, ahol esetleg vertek is minket.
Egy rossz házasság, ahonnan menekülni kellett, és sok esetben ismeretlen helyre, ahol senki nem ismert minket.
Rossz döntésekkel tönkretettük eddigi életünket, és most új lappal, tapasztalatokkal felvértezve akarunk bizonyítani, hogy alkalmasak vagyunk arra, hogy mindent újra kezdjünk, és bizonyítsunk magunknak, és még hosszú a sor!
De sajnos a lélek emlékszik, és bennünk van a sok sérelem, tapasztalás, ami lehet jó és rossz is együtt, és a visszaemlékezés fáj, néha feltörnek magányos estéken ezek, és befolyásolják döntéseinket is, akár embertársainkról, akár esetleg üzletfeleinkről van szó. Ezek a régi emlékek a terhekkel együtt mély nyomot hagynak a lelkünkbe, és akár lelki betegségként kiíródhatnak fizikai testünkre! Páran, akik olvassátok ezt az írást biztosan kezdtetek már párszor új élete, nem egyszerű, és tudjátok, hogy miről beszélek.
Feleségemnek aki most 22 éves nagyon rossz gyermekkora volt, próbáljuk feldolgozni az emlékeket, de nem egyszerű, sok éjszakai sírásnak voltam emiatt tanúja. A pszichológus szerint feldolgozni legalább annyi idő a gyakorlat szerint, mind ameddig tartott a traumás élmény, nálunk történetesen minimum 14-16 év! (mondjuk én szerencsésen lerövidítem ezt az időt, de így is eltart egy darabig, három éve dolgozom már a problémán, és sikerrel))
Itt térek rá arra, hogy miért is nem emlékezünk előző életeinkre történéseire.
Amikor leszületünk pár év múlva azonosulunk a fizikai síkkal teljesen, és törlődnek a szellemi emlékeink is. (megjegyzem sok fiatal gyermeknél ez nem történik meg, és sok mindenre emlékeznek vissza, de ezek már az új kor gyermekei)
Képzeljük el, ha visszaemlékeznénk előző életünkre, esetleg több életre, a lelkünk képtelen lenne feldolgozni a sok traumát, hiszen elég csak egy élet eseményeit feldolgozni, akár a saját életünk bizonyos részeit!
Ezért ne is keressük előző életeink történéseit, próbáljunk meg teljesen a mában élni, éppen elég ezt megélni, és akár előző napi dolgainkat lelkileg feldolgozni, főleg ha rossz döntést hoztunk. Azért azon se keseredjünk el,mindent tegyünk el tapasztalatnak, és ne felejtsük, csatát lehet veszteni, de háborút nem!
Különben ha esetleg olyan lelki eredetű betegségünk van, ami nem szerepel a sorsunkban, általában úgyis kapunk lehetőséget arra, hogy ebből kigyógyuljunk. Egyszer tanúja voltam egy regressziós hipnózisnál egy fiatalember azonnali gyógyulásának. Sántított a lábára, és az orvosok semmilyen fizikai elváltozást nem találtak nála ami ezt okozná. Kiderült, hogy egy előző életében elégették máglyán mint boszorkányt, és nem ölték meg a máglyán pár perccel előtte mielőtt felcsaptak a lángok, és égették a lábát mire elájult a fájdalomtól. A lélek erre emlékezett, és magával hozta. A hipnózis után sántítás nélkül járt tovább a fiatalember.
Ez a történet az , amikor a kivétel erősíti a szabályt, ne keresgéljük előző életeinket,próbáljuk meg a legjobban ezt megélni. Ha gyógyításra van szükségünk dogoznak rajtunk odaát a segítők.
Alapszabály, az is, hogy nem az a fontos, hogy van-e élet a halál után, hanem az, hogy van-e élet a halál előtt?

Írta: Karsay István
Budapest, 2013-02-24

UI:

Kolbrin-Káld Biblia - A Teremtés Könyve - 1-4
https://www.youtube.com/watch?v=qtBJnTEz3gY
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-20, 07:11


A lélek céltalansága a halálhoz vezet
Részlet az "Evangéliumi spiritizmus" című kötetből

Minden emberi léleknek vannak vágyai, amelyeket szeretne beteljesedve látni és vannak céljai, amikért érdemesnek tartja küzdeni, dolgozni, fáradni. Amikor már nincsenek céljai, akkor a lélek elernyed, az életszalag összébb húzódik. Ha pedig az életszalag veszít nyújthatóságából, akkor a lélek nem tud magának elegendő erőt levonni az asztrálvilágból, ahonnan az élet napról- napra táplálkozik és merít. Ez esetben aztán a test elhervad, mert az éterikus test is összébb- és összébb húzódik, s végül mint élettelen valami összeesik és bekövetkezik a halál. Hiába gyógyítják a testet, hiába tesznek vele akármit, nem használ, mert a lélek céltalansága és az élet elértéktelenedése elerőtlenítette a szervező életerőt. Azután már nem lehet vele semmit sem kezdeni.
Láthatjátok, hogy vannak sokszor nagy betegségek, amelyek emberi számítás szerint már nem gyógyíthatók. Azonban, ha a lélek ismét megtalálja önmagát és felismeri eltévesztett célját, felismeri a feladatát, akkor minden erejét összeszedve még egyszer új lángolásba kezd és a test minden emberi számítást megcsúfolva felépül és meggyógyul minden néven nevezendő gyógyszer alkalmazása nélkül is.
Sokszor egészen a halál közeléből menti ki egy világosságsugár, egy megismerés, egy felismert cél és visszahozza a távozni készülőt a halál kapujából a földi síkra. Sok ilyen csodáról tud nektek az élet beszámolni.
Az éterikus test éppúgy elmállik, mint a ruha, ha sokáig viselitek, és nem kímélitek. És minden rossz, amit az ember végigszenved, végigküzd — legyen bár az a testi erők felettébb való elhasználása munkában, fáradságban vagy szenvedésben, vagy a lelki erőké a szomorúságban, vagy bánatban — mindez felőrli és felemészti az éterikus testet, azaz a harmadlagos szervező életerőt. Ez az egyiknél hamarább, a másiknál később következik be, de ezer meg ezer oka lehet így a halálnak.
Új életerőt a lélek csak önmagából tud kitermelni, ha már megismerte a célt, vágyakozik azt megvalósítani, s azért ég és lobog. Ehhez a kitermelt lelki erőhöz a környezetből csak azok az alacsonyrendű erők járulnak, amelyekből ő kiválasztja azután a neki megfelelőt, és azzal táplálkozik, vagyis abból táplálja az ő szervező életerőit. Ez mind a testi én tudatán és akaratán kívül megy végbe az álom ideje alatt. Az álom idején keresi össze a lélek éterikus testének a táplálékát, mert az álom alatt megújul a test. Minden egyes éj után, amit nyugodt álomban tölt el a beteg, jobban és többet gyógyul, mint a táplálkozás és a levegő által, amelyet az éber állapotban vesz magához. Azért az alvás minden betegségre jobb és hatékonyabb orvosság, mint bármi, amit a világ összes tudománya és gyógyszere tudna a betegnek nyújtani. Ezért a lelket nem szabad megzavarni a munkájában, hogy az alvás alatt elvégezhesse a maga táplálékának megszerzését az éteri testen keresztül.

szemlézte: Bíró László


Hétvégi filmajánló

Özönvíz előtt - teljes film
https://www.youtube.com/watch?v=B4X8P_x2AbQ

UI:

Beindultak a Föld változásai, Afrika látványos kettészakadása, sok mindent megfogunk még élni nagyon rövid időn belül, vízparti városok eltűnése lásd. Velence és még hosszú a sor, most ez a legújabb:

https://androgeek.hu/hir/a-kutatok-szerint-folyamatosan-sullyed-new-york-varos-a-sulya-miatt?fbclid=IwAR1B6ieaTRyb7I-pQ--Mh0266qo6ThzppdvgBMdlZ2BFoYK-9CHlLy9nZkY

Ezeket a szellemi - mediális közlések már évtizedekkel előre jelezték!
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-21, 07:16



Mi is az a paráznaság? 1.
Részlet az "Evangéliumi spiritizmus" című kötetből

Tulajdonképpen mi is az a paráznaság? A paráznaság éppen olyan nagy és borzalmas bűn, mint a gyilkosság. Az élet szent; még a legkisebb, a legjelentéktelenebb féregnek az élete is szent, mivel az Istentől való életáram éltet mindent, ami élő, tehát ölni borzalom. Azonban olyan életnek lehetőséget nyújtani, amely életet az Isten nem akar, éppoly borzalom. Születni és meghalni egy. Tehát paráznaságból nemzeni, vagy gyilkolni: ugyanegy értékű.
A paráznaság a sátánnak, az ellentétnek a vegykonyhája. Isten életet ad minden egyes teremtményének; Isten életbe hívhatja mindazokat a gondolatokat, érzéseket és lehetőségeket, amelyeket jónak lát. De az embernek, mivel ő az Istentől eltávolodott bukott lény, nincs joga, sem szabadsága életbe hívni olyan dolgokat, olyan eseményeket, olyan történéseket, amelyeket Isten nem akar a létbe bebocsátani, tehát nem szabad testet adnia olyanoknak, akik Isten előtt elvetettek, akiket Isten a nemlétezés homályába taszított, akiknek az idejük még nem jött el. Nem szabad a bűnös embernek, az aláhullott szellemnek belenyúlnia azokba a lehetőségekbe, ahonnan az élet titka, az élet folyója ered; nem szabad az embernek nyitogatnia azokat az ajtókat, amelyeket Isten jónak látott eleve bezárni, azzal, hogy azt mondja az embernek: „Ne paráználkodjál!"
Az ember testi élete is olyan titok, amibe még ember bele nem tekintett. Az életnek csak a jelenségeit láthatjátok, embertestvéreim, de annak keletkezését, szövődését, a homályból való felszínre jutását nem láthatjátok. Érzitek az életnek a hullámzásában, hogy vagytok, hogy történik veletek valami, de hogy hogyan, miképp történik, azt nem tudjátok az értelmetekkel megállapítani. Hogyan is tudnátok, hiszen titeket is sodor ez az élet, s nem tudtok egyetlen eseménynek sem gátat vetni, amelynek be kell következnie! Tehát ez az életáram az egész teremtettségen végigvonulva éltet jót és igazat, gonoszt és hamisat egyaránt. Ezek egymást vonzzák azokban a következményekben, amelyek révén össze vannak kötve az ember lényével. Ezek a történések mind előkerülnek valahonnan. De honnan kerülnek elő máshonnan, mint ahol azok vannak?!
Tehát van egy hely a láthatatlan világban, ahol minden gondolat és érzés, minden vágy, akarat, törekvés már megvolt, mielőtt a felszínre került. Az élet folyton alámerülő hullámzása mossa, koptatja le azokat a rétegeket, amelyek a szellemeket körülveszik, s amint így lassan mossa és oldja, apróra feldolgozva, fokozatosan a történések világába sodorja.
Te ember, nem tudod, ki vagy! Senki sem mondhatja el magáról, hogy ő tudja, kicsoda, mit rejt magában az ő tulajdonképpeni énje? Tehát mert az ember önmagát sem ismerheti, annál kevésbé ismerheti embertársát; nem ismerheti a szülő gyermekét, sem a gyermek a szülőjét; nem ismerheti a férj a feleségét, sem pedig a feleség a férjét; szerethetik egymást, meghalhatnak egymásért, de egymás belső lényegébe nincs betekintésük. Ősidők óta lappangó titkokat rejt minden ember lénye. Kérdéseket, amelyek megoldásra várnak, amelyeknek ki kell teljesedniük, mikorra az Istentől elrendelt idő elkövetkezik.
Mit tehet az ember, amikor ráeszmél a maga tehetetlenségére? Ha megtalálta az Istent, a legbölcsebben azt cselekszi, ha egész lelkével hozzátapad Isten törvényéhez, a Teremtő akaratához és engedelmeskedik annak a parancsnak, amit ő teremtett gyermekei számára adott, és nem kérdezi, hogy miért. Azonban, mint minden, úgy ezek a titokba burkolt kérdések is megvilágosodnak a fejlődő emberszellem szemei előtt.
Az életáramban olyan latens, pihenő érzések, gondolatok és események vannak elrejtve, amelyeknek még nem szabad a törvényes korlátok keretei közt felszínre jönniük, mert az isteni törvény azokat még nem dolgozta fel, még nem tette járhatóvá a szellemek részére. Ezekkel az áramokkal és erőkkel még nem tudna a földi ember mit kezdeni, mert ezekkel az ő értelmét, az ő ismeretét felülmúló akadályokat állíthatna a fejlődés elé. És Isten akaratát, Isten gondolatát zavarná az ember ezekkel az akadályokkal, amelyeket a sötétből, a halott világból emel ki a maga akaratával, gondolatával és cselekedetével. Ezek azok az akadályok, amelyek nehezebbé teszik a küzdést, a fejlődést a mulandó világban.
Van testi paráznaság és van lelki paráznaság. A duálszellemek önmaguk közt meghasonulva szétpattantak, szétváltak. Ezzel a szétválással mindegyik külön-külön áramkeringést hozott létre, azaz mindegyikben egy adó és egy elfogadó természet fejlődött ki. Ennek a kétféle erőnek egymás felé való vonzódása a régi együttes érzés, a békesség, a megértés, a szeretet és a továbbfejlődés, a tovább való teremtés lehetőségének, tehát ismét az egyesülés lehetőségének a keresésére indította őket.
A boldogság utáni vágy a duálfél szellemeket egymás felé vonzotta, és vonzza még a legmélyebben bukottakat is, mert hiszen az adó és elfogadó elemek találkozásából, összekapcsolódásából fejlődhetik a következmény, a további élet. Nincs továbbfejlődés, ha a szellemek két különböző neme eltávolodik egymástól, mert így van berendezve az egész teremtettség. Ennek a két erőnek egymás felé vonzódása hozza létre az egész természetben, az emberek világában is azt az érzést, amelynek hiába akar, nem tud huzamosabb ideig ellenállni senki és semmi.
Törvények közé vannak a szellemek és az ő erőik zárva, így a testté lett szellemek: az emberek erői is. Ezeket a törvényeket megismerteti Isten az emberekkel, hogy megtudják, hogy ha ezeket a törvényeket átlépik, ha ezeket a törvényeket meg akarják kerülni, azaz, ha törvénytelent alkotnak, annak szenvedésteljes következményei lesznek, és ezek a következmények olyan akadályokat állítanak a szellemcsoportok elé, amelyek őket teljesen elzárják a fejlődés lehetőségétől.
A természetbe bele van oltva, az érzékiséggé fajult erőkicserélődési vágy, az erők összeolvadásának ösztöne: az érzékiség, mint hatalmas páncélos ellenség ott áll az ember előtt. Amellyel hiába próbálkozik, hiába viaskodik, az mindannyiszor leteperi őt. Azért Isten a bukott szellemek erőit úgy dolgoztatja fel a természettörvényben, hogy ennek a hatalmas érzésnek, ennek a hatalmas ösztönnek keretébe beleilleszti a fajfenntartást, hogy amit a fejlődés folyamán megalkotott, ami jót magáénak nevezhetett a szellem, az ne menjen kárba, és a természetnek ne kelljen új formákat, új alakokat alkotnia.
Az embert gőgje, önzése és a szeretetben való hiánya sohasem tenné alkalmassá arra, hogy az ő szellemtársának testet ajándékozzon. Soha, mert hiszen a szeretetben elesett lélek maga is kényszertörvény alatt van, a természet kényszere alatt. És ez a hatalmas ellenség: az érzékiség. Az emberek vétkeznek minden érzésükkel, minden gondolatukkal.

szemlézte: Bíró László
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-22, 06:33


Mi is az a paráznaság? 2.
Részlet az "Evangéliumi spiritizmus" című kötetből

Nincs egyetlen igaz, tiszta ember sem, mert hiszen aki ezekben a fluidokban benne van, az olyan, mint aki valami folyadékba esik és mindene nedves lesz tőle. Azért az Isten, hogy ez feldolgozódjék, megszerezte a házasságot, és megáldotta az emberek házasságát, megáldotta a gyermekek nemzését, mert lehetővé tette ezáltal, hogy a szenvedések és fájdalmak közepette megnyíljék egyszer-egyszer az ember feje felett a sötétté vált égboltozat, s az örömnek, a szeretetnek, a békességnek, a boldogságnak egyegy pillanatnyi villanásában része lehessen, amely a mennyből sugárzott alá.
A házasság Isten akarata, Isten gondolata, mert hiszen megmondja az írás: „Nem jó az embernek egyedül lenni”. Az egyedüllét sok felesleges gondolatot, sok felesleges képzelődést szül. Pedig az embernek erő feleslegei vannak, amelyek nemcsak a maga fenntartásának, nemcsak a maga élete céljainak elérésére adattak, hanem az embernek másokért és az egész teremtett világ előhaladásáért kell küzdenie. Aki csak önmagáért él, az nem fejezi ki életével azt a gondolatot, amiért a világra jött. Az embernek meg kell tanulnia szeretni: ez az első és legnagyobb törvény. És vajon hol tanulhatna meg szeretni, ha nem a családban?
Hogy emberek születhessenek, kell apának és anyának lennie és kell, hogy ez az apa és anya egy közös lelki érzésben találkozzék: az egymás felé vonzódásban, a szeretet érzésében, abban a szeretetben, amelyet a ti nyelveteken úgy hívnak, hogy: szerelem. Kell, hogy ebben az érzésben találkozzanak, mert meg van írva, az ember elhagyja atyját és anyját és ragaszkodik féleségéhez, és ketten lesznek egy testté.
Ez a „ketten egy testté levés” kizárja azt, hogy abban a közös fluidban, amely a két ember szeretete folytán jött létre, ennek a két testnek, a két test áramlásának, fluidjának, érzéseinek közösségében egy harmadik, esetleg egy negyedik is résztvehessen, mert akkor ez a kettős egység már nem egység, hanem szétbomlott, benne meghasonlás következett be.
Amikor ebben az egységben akár az egyik, akár a másik részről megjelenik a harmadik, már paráznaság történt. És az erőknek és fluidoknak ez a szétforgácsolódása új csatlakozást, új kapcsolódást hoz létre, az új kapcsolódásban pedig már mindazok az erők szóhoz jutnak, amelyek le voltak takarva, amelyeket az isteni törvény abban az életben félreállított, amelyeknek nem lett volna szabad belekerülniük ebbe az életbe. Ez által az új kapcsolódás által az egység megtört és belekerült az ellentét gondolata, az ellentét érzése.
Az az ember, aki paráználkodik, minden egyes alkalommal lelkének és testének fluidjait összeköti, összeolvasztja azzal, akivel paráználkodik és ezekből az összeolvadt lelki fluidokból olyan következmények jönnek létre, amelyek testi és lelki fertőzést okoznak.
Ha az emberek tudnák, hogy ezzel önmaguk felett milyen óriási bajokat halmoznak össze, hogy nemcsak önmaguknak, de elkövetkezendő gyermekeiknek is milyen kísértéseket szereznek, nem állanának meg nevetve ez előtt a gondolat előtt, hanem írtóznának tőle, mint a gyilkosságtól.
A testi fluidokkal együtt a lelki fluidok is közössé válnak, pedig az embernek éppen elég, ha csak a maga hibás lelki fluidjaival tud is megbirkózni, a maga hibás lelki vágyaival, ösztönzéseivel síkraszállni, nemhogy még egy másik embernek, vagy éppen a parázna nőkön keresztül a legalantasabb fluid csoportoknak kárhozatos hatásával megküzdeni. Az így szerzett fluidokon a bűnös és vétkes hajlandóságok rajtuk ragadnak és elkísérik őt egész életén keresztül.
A paráznaság éppen olyan bűn, mint a gyilkosság. Az az ember, aki paráználkodik, azt mondja magában ifjú éveiben: nem vétkezem senki ellen, mikor az én testem vágyainak engedek, hiszen nincsen senkim, akinek hűséggel tartoznám, mert még nincs feleségem. És egész nyugodt lélekkel vétkezik, mert nem tudja azt, hogy mindazok a fluidok, amelyeket összeszed, nemcsak őrajta, hanem azon is, aki később a felesége lesz, rajta tapadnak, bűnös hajlandóságokat képeznek ki a lelkében.
És nem tudhatja, mit hurcol magával, milyen összekötő kapcsolatot képez ki ő a bűnök számára, milyen lombikul szolgál az ellentét laboratóriumában, amikor az ellentét gondolatát segíti véghez vinni azáltal, hogy beoltja a bűnöket a vele egyesülő másik nembeli emberbe, talán éppen az ő lelke által szeretett feleségébe és az elkövetkező gyermekek lelkébe. Mivel telítitek meg a világot, mit adtok a világnak a ti életetekkel: az a ti eredményetek, az az, amiről majd el kell számolnotok a történések világából váló kilépésetek után.
Most pedig rátérek a lelki paráznaságra. Az emberi lélek, ha hozzákapcsolódik valamihez és eggyé lesz vele, Összefolyik azzal az érzése és gondolata, és azzal egy erőt alkot.
A hazugságnak mindig szüksége volt arra, hogy az igazság látszatával bírjon, mindig hasonlítania kellett valamiképp az igazsághoz, mert másképp nem tudott volna követőkre találni. Azért vannak áligazságok, és azért vannak Istentől adott természetes igazságok. Azért az embernek vigyáznia kell, ha az Isten útjára lép, hogy olyanná ne legyen, mint azok, akik ismerik a törvényt, de csak a látszat szerint cselekszenek, a törvénynek külső alakját tartják be, szívükben pedig a gonosznak adnak helyet és életükben a gonosz sugalmazásai szerint járnak.
Mert ezzel paráználkodnak, megfertőzik az Isten igazságát tévtanokkal, téves igazságokkal, beleolvasztják az Isten tiszta és szent törvényébe a sátán gondolatát, a sátán akaratát. Ezzel eltérítik a tudatlan, egyszerű lelkeket az igazság cselekvésétől, a lényegtől, mert a forma felé irányítják az emberek tekintetét, s ezzel megtévesztik őket. Ezeknek az embereknek a számadása sokkal nehezebb, amikor az igazság törvényével szemben állnak, mint azoké, akik nem ismerték az igazságot.
Hogy valakit az ember az egész lelkével szeressen, s olyan házastársa legyen, akivel nagyon jól megértik és szeretik egymást, ahhoz nem szükséges, hogy duálok legyenek. Mert hiszen az az érzés, az a szeretet nem mindig a másik féltől függ, mert hiszen minden lélek a maga érzésével teremti meg a boldogságot vagy boldogtalanságot. Ez tehát nem annak az érdeme, aki felébresztette, hanem mindig a léleké magáé, amelyben az érzés felébredt. Ki milyen érzéssel, ki milyen szeretettel csügg az ő jegyesén, vagy házastársán, ki mennyit tud művelni a türelemmel és a szeretettel, annyi az ő egyéni érdeme, ez mutatja meg az ő egyéni értékét.
Ki mennyi szeretetet tud magából kisugározni, annyi az ő duális életében való előhaladottsága. Minél inkább csak egyre összpontosul, minél mélyebben tudsz egyet szeretni, annál közelebb vagy a duáltörvényben való találkozáshoz, mert annál felkészültebb és annál érettebb vagy arra.
Ha valaki a házastársával szemben a duáltörvényben minél jobban leteszi a vizsgát, azaz minél többet tud adni ennek a törvénynek a betöltésére, annál közelebb van a duáljához, annál közelebb van a szerelmi nyomorúság elhagyásához, annál jobban elhagyja a csalódásokat, a szenvedéseket, a fájdalmakat és annál gyorsabban közeledik az egyenletes, harmonikus boldogság felé.
Akinek olyan élettársa van, akivel boldogtalan, ne keressen elválást, ne keresse a maga duálját, mert Isten, amikor elérkezettnek látja az időt, megajándékozza a kifáradt szíveket azzal a békességgel, azzal a boldogsággal, amiben megpihenhetnek. És ha ilyen állapotban úgy érzi, hogy valaki az ő szerelmi érzését a maga részére odavonzotta, keressen ebből az érzésből szabadulást, és amennyire csak lehetséges, keresse annak az érzésnek szeretetbe való átalakítását.

szemlézte: Bíró László
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-23, 07:46

PÜNKÖSD 1
Zita médium 2008. május 11.

A Napszellemnek csodálatos tanítása, amely a legnagyobb igazságra vezet minden hivőt és keresőt. Az Igazság tudása a Világosság, ami nem más mint a szellemi tudás és ne feledjük, hogy a mi urunk a Jézus Krisztus önmagát a Világ Világosságának nevezte meg. A Pünkösd ünnepe pedig arról szól, hogy mi is szabad akaratból igyekezzünk, hogy részesülhessünk ebből a világosságból.
A mi Urunk, a Jézus Krisztus nevében szeretettel köszöntelek benneteket testvéreim.
Égnek még a pünkösdi tüzek kiolthatatlan lánggal, melegséggel és fénnyel. Meggyújtattak Jeruzsálemben az első pünkösd napján. Meggyújtattak azok részére, akik várták a mi Urunk, Jézus Krisztusunk igéretének beteljesedését, hogy a hazakívánkozók az ígéret szerint ne maradjanak árván, hanem mindenki Szentlelket vehessen, hogy annak világosságánál lássa az utat, annak melegségénél összekapcsolódhasson embertársaival, és ajándékaiban részesülhessen.
Azóta hol gyengébben, hol erőteljesebben, de égtek a pünkösdi tüzek és ha meggyöngültek vagy majdcsak nem kialudtak: az az ember hibája volt, mert a tűzre vigyázni kell. A tüzet őrízni kell. A tűz felett örködni kell. De az ember időnként megfeledkezett az életet adó tűznek táplálásáról. Megfeledkezett a krisztusi igéretről és világosságért, a vezetésért nem a Szentlélek munkásaihoz fordult, hanem a maga elképzelése és téves igazsága szerint próbálta életét és jövőjét alakítani.
Kétezer földi esztendő alatt a teremtő Isten és a mi Urunk, a Jézus Krisztus mindig gondoskodott arról, hogy a pünkösdi tüzek véglegesen ki ne aludjanak, az utolsó időkben pedig különösképpen felszította azokat. Az 1800-as évek derekától nagy csoda megy végbe a földi világban, a földi ember részére: a Szentlélek újabb és újabb hasábokat rak a pünkösdi tüzekre, hogy annak fényénél a sötétedés beállta előtt mindazok, akiknek elegük volt a földi világ fájdalmaiból, betegségeiből, csalódásaiból és a halálból, hazatalálhassanak.
Ki is, mi is tulajdonképpen a Szentlélek? Többnyire az egyházak nem tudnak helyes és pontos választ adni erre. Kijelentik, egy Istenben három személy van: Atya, Fiú és Szentlélek. Csakhogy ez minden természeti jelenségnek és törvénynek ellene mond. Ugyanis egyben nem lehet három különböző személy, három különböző szellemiség. Tehát ha valamiben egyek, akkor egyek azokban az isteni tulajdonságokban, amelyek az egész világot fenntartják és kormányozzák. De mind a három különböző egységet alkot. Tehát így is mondhatnám, hogy természetben hasonlóak, de külön-külön egyéniségekről van szó. Egy az Isten öröktől fogva, aki örökkön-örökké lészen.
A Fiú nem egyetlen szellem, hanem az elsőd teremtményeknek kimondhatatlan sokasága, akik minvégig hűek maradtak az isteni törvényekhez és beérkeztek a tökéletesség állapotába. Közülük az egyik legkiválóbb fiú, elsődteremtmény, a mi Urunk, a Jézus Krisztus. A Szentlélek meghatározása már kicsit összetettebb. Tehát lélekről, azaz életerőről van szó. A teremtéskor az Isten lelke töltetett ki a meg nem lévőre, a semmire, a nincsre, hogy ezáltal az termékennyé váljék, élettel telítődjék és ezáltal létezzen, legyen. Tehát Istennek lelke kiáradt és ezáltal a semmi élővé, fénylővé, csodálatossá vált. Az Isten Szentlelkének csak azt a meghatározást adhatjuk, hogy ahol Istennek kiárasztott lelke be nem szennyeződött, az maradt meg isteni Léleknek.
Mindazt, ami a teremtmények bukása által szennyessé vált, már világlélekként definiáljuk. A világlélekben már sokminden benne van, mert a bukás által sok minden belekerült. Ezekre a bukott világokra, így a ti földetekre is - amely nem az én világom -, pünkösd napján eleven, élő, lángoló nyelvek alakjában újra és újra kitöltetik az Isten Szent Lelkéből, tehát a tisztából, a tökéletesből, annak minden csodálatos isteni tulajdonságával együtt. Akik pünkösd napján átadott, nyitott lélekkel várják a Szentlélek kitöltetését, és azt képesek vonzani, azok annak új és új csodálatos ajándékában részesülhetnek.
Az utolsó időkben - a mi Urunk, a Jézus Krisztus igérete szerint - különös erővel töltetett ki a Lélek, ezért új és új helyeken, új és új emberi lelkekben, újra fellángoltak a pünkösdi tüzek. A mai nappon ezen a szent helyen is, amit Istennek igéi szentelnek meg, meggyújtottuk a pünkösdi tüzeket. A pünkösdi tüzekben, ti is mindnyájan részesülhettek, meggyújthatjátok a magatok lelkében is a pünkösdi tüzet, amely felégetheti az ember alacsonyrendű, így is mondhatnám emberies, bűnre hajló természetét, megszokott ferde szokásait, és helyette újat, egészen újat, a megváltásához szükségeset adhatja, hozhatja.
Az úrvacsorához hasonlatosan lelkesedést is hoz az ember jól felkészített lelkébe. A krisztus-parányok is csak azoknak lelkén tudják elvégezni a megújhodást, akik megbánták bűneiket, akik erős elhatározást tettek bűneik elhagyására és összeszedett akaraterejükkel képesek vonzani a krisztusi erőket, hogy általuk átalakuljanak. Valahogy ehhez hasonlatos folyamat megy végbe az emberi lélekben a Szentlélek kitöltetésének alkalmával, amikor az ember jól felkészített lelkével képes magához vonzani a friss, a lángoló, a lelkesedésre gyújtó erőket, amelyek ilyenkor jelen vannak.
Az apostolok már a három és fél éves tanulás ideje alatt is hihetetlenül sok mindent kaptak, csodálatos ismeretekben, élményekben részesültek az Úr Jézus Krisztus részéről. Azt a szellemi erősséget, az a szellemi szintet azonban még nem érték el, amelyre a koronát, a pünkösdkor kitöltött Szentlélek tette. Addig kevesebb volt a bátorságuk, lelkükben még nem égett olthatatlan tűzzel a lelkesedés a mi Urunk, a Jézus Krisztus iránt, még nem tudtak ördögöket űzni és halottakat feltámasztani, ahogy azt az Úr igérte nekik, mert még bizonyos mértékig gyengék voltak a hitben. Hisz ezért történhetett meg a hitben erős apostollal, Péterrel is, hogy az Úr elfogatásának éjszakáján mielőtt a kakas kétszer kukorékolt, háromszor tagadta meg őt. De az első pünkösd napján, a Szentlélek erőt, csodálatos képességeket, lángoló lelkesedést adott mindnyájuknak. Ezután lelkük valóban lángban égett az Úrért és a világmindenség legmagasabbrendű eszméjéért, a mi Urunk, a Jézus Krisztus igéiért, amelyek a legmagasabb fórumról, a mi Atyánk, Istenünktől valók.
Mi is az ige? Az igen nem más, mint isteni lényeg. Az isteni lényeg pedig nem fejezhető ki egyetlen szóval, csak legfeljebb körülírható. Mert az Istennek lényege a teremtmény számára felfoghatatlan és megérthetetlen. Különösképpen megérthetetlen a bukott teremtmények, így az ember részére is. Az Isten, lényegében maga a tökéletes, tiszta szeretet. A világokat teremtő, a világokat átformáló, a világokat ujjáalakító, a világokat kormányzó, a világokat egyesítő, a világokban harmóniát, boldogságot vivő erő. Ettől azonban még sokkal, de sokkal több az isteni szeretet. Az Isten lényege pedig az igazság. Az igazság nem más, mint a meglévő dolgok valósága. A meglévőké. Tehát semmiképpen nem azoké a dolgoké, amelyeket a későbbiek folyamán a bukottak a maguk képzeletvilágában létrehoztak, amikor a nem létezőt valósággá akarták tenni. Ezáltal azonban a nem létező nem vált valósággá, csak ők hitték annak. Ezért ragaszkodtak és ragaszkodnak ma is a bukottak ehhez a képzethez, ehhez az általuk kiszínezett álomvilághoz, mert az bennük nagyon is a valóság érzetét kelti. Persze csak addig, amíg mindez bűneik következtében össze nem omlik.

Szemlézte: Bíró László

folyt. köv..

UI:


Dudde
A lélek választ test és szellem között?
https://www.youtube.com/watch?v=S0BmL2hyhBc
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-24, 06:18

PÜNKÖSD 2
Zita médium 2008. május 11.

Tehát már a bukás kezdete óta szükséges volt, hogy Istennek Szentlelke újra és újra kitöltessen a bukottak részére, még a kárhozat világaiban is, hogy oda új és friss erőket, új lehetőségeket vigyen. Ez volt az egyetlen lehetőség, hogy ott be ne következzen a teljes, a végleges lemerevedés, a teljes (szellemi) halál, hogy ott ez az állapot ne állandósuljon, hanem ha végtelen hosszúnak tűnő idő alatt is, de mégis lehetőség nyíljon a feltámadásra, a feltisztulásra, a visszatérésre.
Tehát Isten szeretetéből, kegyelméből adódóan, a Szentlélek már réges-régóta - már a földi világ első pünkösdje előtt is - a bukottak világában volt. Tulajdonképpen innen veszi kezdetét a kegyelem, amikor a szerető mennyei Atya szíve megesett a gyötrelemben, a szenvedésben, a sötétségben, a tévelygésben, a halálban, az ismeretlenben, az idegenben veszteglőkön és utánanyúlt eltévelyedett gyermekeinek. Így tehát a Szentlélek a bukottak világában is lassan, fokozatosan, de folyamatosan felszedte azokat a lelkeket, akiknek elegük lett a tévelygésből, mindabból amit önszántukból a teremtő Isten ellen cselekedtek. Ezek a megtért, megtisztisztult lelkek felvételt nyertek, először csak a Szentlélek közösségének külső peremébe.
Ugyanis a Szentlélek közösségében hihetetlenül sok fokozat van. Hihetetlenül sok, finom árnyalatra bomlik, illetve nem is bomlik, hanem a törvény maga regisztrálja a központot, ami tulajdonképpen mindenre jellemző, A központban a teljesség, tökéletesség van jelen és ahogy onnan távolódunk, a közösség tagjai és erőik is kevésbé tökéletesek, kevésbé kristálytiszták és átlátszóak, kevésbé vannak a teljes ismeret, tudás és képesség birtokában. Náluk még tapasztalhatók bizonyos, a bukásból visszamaradt elváltozások, amiknek feltisztítása, fénylővé, kristálytisztává tétele szintén a feladatkörükhöz tartozik.
Tehát az Szentlélek közössége, a Szent szellemek sokasága, a mi Urunknak, a Jézus Krisztusunk közbenjárásával kapcsolódik a mi Atyánk, Istenünk Lelkéhez. Ez a kapcsolat hol szorosabb, hol gyengébb, aszerint, hogy akik oda felvételt nyertek milyen vehemenciával, milyen erővel szolgálják az Úr Jézus Krisztust. Mert szolgálat és szolgálat között szintén különbségek vannak. De minden szolgálat, ami az isteni jónak érdekében történik, az a kegyelmes Isten világának újra létrejöttéhez nyújt segítséget. A cél az, hogy mindenki visszakerüljön oda, ahonnan lebukott.
Mindenkinek a maga helyét kell elfoglalnia a világmindenségben; az a hely mással betölthetetlen. Mindenkinek a tökéletességet kell kihoznia önmagából: neki kell fénylenie, mint a Nap és a maga boldogságával az összesség, az egész teremtettség boldogságát elősegíteni és szolgálni. Amennyit a teremtmény ebbe a tevékenységbe belead, a törvény annyit mér neki vissza. Az igazság törvényén esett csorbát a kegyelem törvénye tölti ki, tehát többet ad, mint amennyi az embernek igazság szerint járna. Soha nem annyit mér, amennyit az ember vagy a bukott teremtmény a jóra való változások révén a jónak, az isteni jónak érvényesülése érdekében a világlélekbe belead, mint tisztát, mint üdvöset, mint használhatót, hanem mindig bőségesen többet. Ez a kegyelem. Mitöbb, amikor a bukott teremtmény még semmit sem tett, a kegyelem már előlegben részesíti azáltal, hogy sok mindent lehetővé tesz számára.
A kegyelem új és új bolygókat, félanyagi és anyagi világokat hozott létre a káoszból, hogy ott élet sarjadhasson. Először csak a piciny fű formájában, amely megjelent a kőzetek repedéseiben, azután mindig jobban kiteljesítve az életet, hogy a bukottak ott a maguk fejlődési, tisztulási lehetőségeit megkaphassák, és tisztulásukat elvégezhessék. Senki egyetlen pillanatnál, egyetlen percnél sem marad tovább egy félanyagi vagy anyagi égitesten, csak addig, amig lelki fejlődése során elérte az ott elérhető legmagasabb fokozatot. Mihelyt az ember a föld porát sarujáról lerázta, mihelyt a föld pora lehullott róla, nem kell többé emberként megszületnie, és a következő lépcsőfokot már nem csak a szférák világában, hanem más bolygón is elérheti.
A Szentléleknek ereje, tűze minden világon ég és világít. Itt a földön, az első pünkösd alkalmával töltetett ki teljességgel, a mi Urunk, a Jézus Krisztus igérete szerint. Ha megfigyeltétek a felolvasást, hallottátok, hogy a Jeruzsálemben időző sok, más és más nyelvet beszélő ember mind a saját nyelvén hallotta a mennyei üzenetet, azaz, amit Péter apostol elhangoztatott, mert abban az órában a Szentlélek áradt ki a jelenlevőkre.
Az 1800-as évek közepétől pedig, amit utolsó időknek nevezünk, a Szentlélek feltünő módon, médiumokon keresztül is megnyilvánul, a világban van, és az emberek érzés- és gondolatvilágára, álomaira is nagyobb hatást gyakorol. Ez tény, ez letagadhatatlan. Mindenki a saját „nyelvén”, vagyis a saját lelki beállítottsága alapján érzékeli, fogja fel a Szentlélek szavát, ami személy szerint csak neki szól. Tehát itt most már nem arról van szó, hogy angolul, németül, magyarul vagy franciául hangzik- e a beszéd, hanem hogy személy szerint külön-külön az ember mennyit képes átvenni a Szentlélek üzenetéből, figyelmeztetésből, a Szentlélek világosságából, erejéből, ajándákaiból.
Akkor álmokat álmodhatnak véneitek, az ifjak látomásokat láthatnak és prófétálhatnak. A hangsúly nemcsak azon van, hogy a Szentlélek alapkijelentései feltünő módon, eszközökön, médiumokon keresztül elhangzottak, bár az is nagyon fontos, de ma már fontosabb, hogy minden ember a „maga nyelvén”, azaz felfogóképességén keresztül jusson el a nagybetűs Igazság felismerésére. Ha erre a pontra el nem jut, akkor tévelyeg, akkor a hazugság „óriáskigyója” köréje tekeredik és összeroppantja őt.
Ezt látjátok ma a világban. Akik hitetlenek, akik nem vettek és nem is kivánnak új és új pünkösdök alkalmával Szentlelket venni, azok a hazugság hálójában, az óriáskígyó szorításában vergődnek, és onnan a maguk erejéből soha ki nem juthatnak. Azok hazugságot hazugságra halmoznak. Azok előtt teljesen idegen az egyenes, az igaz szó, és az isteni igéretnek hatalma és ereje. Pedig az igazság az, ami szabaddá tesz benneteket. A hazugság gúzsba köt. A hazugság az első emberpárt is egyre súlyosabb állapotokba, egyre szomorúbb világokba sodorta. Az igazság szelleme lángpallóssal űzte ki őket a paradicsomi világokból, mert az igazság világaiban nincs helye a hazugságnak.
A Szentlélek minden igazságra elvezet benneteket. Mindent érthetővé tesz. Mindent megmagyaráz. Feltárhatná a régmultat: Mú, Atlantisz, Egyiptom, vagy a mayák világát, sőt a magyarság igaz őstörténetét is, de mára, az utolsó időkben kevésbé vagy egyáltalán nem lényeges ezeknek ismerete. Tudhatja az ember, de a megtérés mindennél fontosabb, szükségesebb, mindennél lényegesebb, mert az idő rövid. Az ember hajlamos a beképzeltségre, ha tudomása van múltja dicsőgéről, és a kelleténél többet gondol maga felől. Ezért nem bölcs dolog a múltnak dicsőségéből élni, mert az elmúlt, lezárult. A jelen adatott az embernek a megtérésére, a hazatérésére.
Kétezer év alatt Izrael fiainak és gyermekeinek réges-régen be kellett volna érniük, dehát megkötötte, megfogta őket az anyag. Júdáson keresztül megfogta őket az árulás szelleme. Nehezen válik az úgynevezett keresztény ember is, különösen a nyugati keresztény ember a Szentlélek ereje által megtért emberré, mert sok mindennel foglalkozik, sok minden érdekli, csak a legfontosabb nem. Sokan semmiről sem akarnak tudomást venni, mert azt hiszik, ha valamit nem tudnak az nem ró rájuk semmiféle kötelezettséget. Nem így van! A jó tudására, ismeretére szükség van!
Ma, amikor a földi tudomány a természettörvény müködéséből oly sok mindent már feltárt, méginkább szükséges lenne lebontani a butaság korlátait. Mert a butaság, a nem tudás korlátozza az embert lelki fejlődősében és hajlamos visszatérni a babonákhoz. A mai ember a régiekre mondja, hogy babonásak voltak, pedig azok tisztábban látták az igazságot, mint ő. Tisztábban látták és tisztábban érezték az egy Isten jelenvalóságát és fontosnak tartották törvényeinek megtartását. De a Krisztus óta eltelt sötét időszakokban, amikor lefedték a Szentlélek világosságát, a pünkösdi tüzeket, a valóság helyett, a jó tudása helyett, mindenféle babonák burjánzottak.

szemlézte: Bíró László

folyt. köv..

UI:

Van-e zavaros időben biztos "iránytű"?
https://www.youtube.com/watch?v=PO_5k4K2MNs
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-25, 06:19



Az utolsó idők hívőinek feladata - Felvezetés

Részlet a Névtelen Szellem tanítása Eszter médium útján ciklus „A Maradékhoz” című könyvéből
Olyan a földi élet, mint a homoksivatagban való vándorlás: kietlen, zord és reménytelen, olyan mintha nem volna az ember lelki szemei előtt olyan lehetőség, ahol úgy érzi, hogy valamit az úthoz, valamit a további fáradtság terheinek elviseléséhez hozzá tud szerezni. Mert itt van a megpróbáltatások helye és ideje, itt van az az idő, amikor minden lélek az ő maga hitével, hitének erejével, megvilágosodásával, megszerzett tudásával és kitartásával kell, hogy mintegy kierőszakolja, kimunkálja azt a létlehetőséget, amelyet lelkében hordoz, mint vágyat, mint álmokat, amelyeknek beteljesülését várja.
Az emberi lét nem olyan könnyű és nem lehet olyan könnyelmű lélekkel azt végigjárni, mint ahogyan azt sokan teszik. A földi élet komoly, halálosan komoly. Olyan, mint egy szerencsejáték, amelyen mindent meg lehet nyerni és mindent el lehet veszíteni. Akik már sok veszteséget szenvedtek, akik már odáig viselték azokat a terheket, amelyeket magukra zúdítottak - könnyelműen elfecsérelt földi életük után - azok óvatosabban lépnek egyet előre, kikémlelik az utat jó előre, hogy a hiábavaló fáradságtól megkíméljék magukat, nehogy vissza kelljen nekik térni, ha hamis útra tévedtek. Testvéreim! az, hogy az ember az igazságot megismerte, még nem menti meg attól, hogy az igazságtalanságba bele nem téved.
Az, hogy a hitét alátámasztotta azokkal a jelenségekkel, amelyeket az isteni kegyelem földi útjára ajándékképpen elszórt - azoknak, akik keresik és kutatják az igazságot - még nem menti meg őt attól, hogy a kételkedések viharában nem veszítheti-e el az addig megszerzett hitét is, amelyet magával hozott a földi útra. Az, hogy az ember a maga lelkében bizonyosságát érzi annak, hogy van Isten, van ennek az Istennek egy mindenható, mindenben benne lévő törvénye, még nem menti meg attól, hogy ez ellen a törvény ellen ne cselekedjék, mert az ő lelkébe bele van vésve az ellentétnek az a száma, az a parancsolatja, amely számmal ő magát elkötelezte azokkal a tévedésekkel, hibákkal, bűnökkel, amelyeket az ellentét nyert meg vele szemben. Igen, testvéreim.
Az ellentét jogot formál minden egyes földi életet élő lélekhez, mert az ellentét magának akarja a Földet a rajta lévőkkel egyetemben, hogy azokat, akiket az isteni gondviselés próbákba küld, elcsábítva a maga rabszolgaságába hajthassa és ezeken a rabszolgákon keresztül uralmat tartson fenn a Földön, a földi életben és a Földet körülvevő szférákban, hogy szolgáltassa magát ezekkel - és ezeknek az életerejével - ezeknek a kegyelemből adott ajándékaival, az ő maga gazdagságát felszaporítsa és hatalmát megduzzassza.
De az ellentétnek nincs hatalma semmiféle teremtett lény felett, ha ezek a teremtett lények önmaguk nem szolgáltatják át magukat ennek az eszmének: a mennyből kivetett tévedésnek. - Tehát az a földi embernek a feladata és célja, hogy ettől a tévedésre való hajlamtól megtisztuljon és önmagában azt a természetet alakítsa ki, amin már nem fog az ellentét hatalma és csábítása és amikor már ezt a természetet kialakította, akkor már meggyőzte ezzel a földi élettel a világot és a világnak hatalmait és így felülemelkedik mindazon, ami még előtte van, ami még megpróbáltatást jelenthet a lélek részére. Ezért vagytok a Földre küldve, hogy mindezeket a tévelygésre és tévedésre való hajlandóságokat, hibás nézeteket semlegesítsétek magatokban, mert ha ezek semlegesítve vannak, akkor a megsemmisített ellentétes hajlandóságokból kiemelkedve, a menny boldogságát vonzzátok magatokhoz, vagyis a mennyei természet lesz úrrá a lelketekben.

Összeállította: Bíró László

A csatolt anyagok listája:

Az utolsó idők hívőinek feladata
Adai közlés - Aki nem eszi az én testemet...
A következmények csoportosító hatása és az akarat
A bűnbocsánatról
A csillagok felé
HANG - Segíteni szeretnék
A veterán aki elmenekül mennyasszonya elől


https://1drv.ms/f/s!AsgSMxsrdSeGir50x9gku7dVpAHyQQ?e=UJ7KwT
Innen letölthetőek külön a mai csatolt anyagok a tárolóból

https://1drv.ms/f/s!AsgSMxsrdSeGgvNLHzgCWgy08yOURw
A csatolt anyagokat az OneDrive tároló „Frissen feltöltve” fiókjában
Ezekkel együtt minden tanítás fel van töltve a SZELLEMTAN könyvtár
Szellemi tanítások fiókjába is több mint hét évre visszamenőleg.

https://www.youtube.com/watch?v=VudYvDY_-Tw
Megjárta a poklot, hogy találkozzon Istennel – Csókay András portré

https://www.youtube.com/watch?v=QIK7AqbjwqY
Isten képére és hasonlatosságára –
Bevezetés a Biblia tanulmányozásához, Reisinger János

https://www.youtube.com/watch?v=cysxVs87yOc&t=7s
Fel a magasba – Szellemtani regény

https://www.youtube.com/watch?v=5LlcUo5O3X0
Angyal a családban – Spirituális film
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-27, 08:42

PÜNKÖSD 3
Zita médium 2008. május 11.

Ma, a nyugati keresztény világ még azt merészeli mondani, hogy a mi tanunk (szellemtan), a mi világosságunk (szellemi tudásunk), az általunk közölt igazság babona és sötétség? Nem! A világosság a világban van! Krisztus a világ világossága. Mi a világosságunkat, ismereteinket Krisztustól vesszük, tehát az nem babona és nem sötétség! A mi ismereteink hazavezethetik az embert oda, ahonnan lebukott. Tehát nem ezt a fénylő Harmadik isteni kijelentést kellene elvetni és ostorozni és mindenféle jelzőkkel illetni, hanem a rossz tudást. Mert miről is volt szó az első emberpár esetében, amikor ettek a tiltott fának gyümölcséből? A rossz tudásának fájáról. Mi az, hogy rossz tudás? Lehet jó a tudás és lehet rossz? Igen, lehet. Mert a bukást megelőző időkben, azzal a tudással, amellyel a teremtő Isten megajándékozta teremtményeit, szellemi fejlődésüket, majd tökéletességüket, örök boldogságukat akarta eléretni.
A rossz tudás az lett, amit Lucifer és a többi bukottak önmaguktól kigondoltak, mert az nyomorúságot, sötétséget, értelmetlenséget, szenvedést, kárhozatot, halált, nyomorúságot hozott rájuk. Ettől a már kialakult rossz tudásától akarta védeni az isteni Gondviselés a másodteremtményeket vagy paradicsomi teremtményeket, hogy ne az alulról jövő rossz tudásnak szirén hangjaira, hazugságaira hallgassanak, mert az elbukásukat okozza.
Ma is van a világban jó és rossz tudás. Sokan nagyszerűen kiképezték magukat abban a tudásban, amely másokkal szemben pillanatnyilag előnyhöz juttatja őket, de végsősoron fájdalmas következményekkel kell majd szembesülniük. Tudniillik tövény, hogy a jó fa jó gyümölcsöt, a rossz fa, rossz gyümülcsöt terem. Jónak csak jó, a rossznak pedig csak rossz lehet a következménye. A következmények törvénye maga is az igazság müködésének eredménye. Tehát valamilyen következménye a teremtmény minden gondolatának, érzésének, minden vágyának, minden cselekvésének van.
A kérdés csak az, hogy annak milyen hosszú a kifutási ideje, mikor érik az be, mert mindennek érési ideje van. A bukott világokon, az anyag, az idő, a tér világaiban mindennek kifejlődéséhez időre van szükség. A születéstől a koporsóig - viszonylag rövid időt ölel fel, így ezalatt a rövid idő alatt az ember nem mindig láthatja meg a következmények beérését, teljes kibontakozását. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az nem is következik el, mert annak törvény szerint el kell következnie. Mert ki milyen magot vetett, az sarjad ki számára, és azt arathatja.
Ezért bölcs dolog az isteni jót cselekedni még akkor is, hogyha annak következménye a jelenben megaláztatást, vessszőfutást, nehéz helyzetet jelent is, mert a jó végsősoron győzelmet arat a rossz felett. Ha az ember azt hiszi, hogy fejlődése törvényes menetének megkerülésével, lépések, részletek kihagyásával egérutat nyerhet, nagyon téved. A hiányok először csak hajszálrepedésekként muatkoznak, de a későbbiek folyamán ezek a repedések mind szélesebbek lesznek.
Idővel, ha az emberek észhez nem térnek, ezek széles repedések elnyelik azokat, akik ezeket a hajszálrepedéseket létrehozták. Mert a hasonlóság törvényénél fogva ezekbe a hajszálrepedésekbe sok minden belekerül, ami azokat egyre szélesebbé teszi. A korszakzárás idejére a rossz következtében létrejött hajszálrepedések már széles szakadékokká váltak, mint amilyennek ezt ma már látjátok. Ezek a szélesedő repedések, amelyek már elnyeléssel fenyegetik az emberiséget, úgy a láthatatlanban, mint az emberek világában érzékelhetők.
Mindaz, ami a világlélekben jelen van, az mindenben fellelhető. Ezen az alapon hatással lesz a fizikai világra, így a földetekre is. Ezért ezek a repedések az óceánok, a tengerek mélyén, a magas hegyek vagy egész hegyvonulatok alatt törésvonalakat hoznak létre. Miként az előbb ecseteltem, ahogy ezek a törésvonalak a lélek világában egyre szélesednek, a földeteken is hatalmas tengeri áradatokat, hatalmas óceáni hullámzásokat, földrengéseket hoznak létre. Más szóval a föld összetartó erői megrendülnek, aminek következményeit hatalmas kataklizmaként éli meg az emberiség. Ez azonban nem Isten akaratábol fog megtörténni, mert minden bolygó sorsa a rajta élők érzései, gondolatai, cselekedetei szerint alakul.
Ezért lett volna szükséges minden korban, és lenne szükséges ma is, hogy égjenek a pünkösdi tüzek! Égjenek a földi világban, az emberi lelkekben és felperzseljék, elégessék a rosszat, ami minden ember életben és földetek számára is könnyebbséget hozhatott volna.
Mi és személy szerint én a Nap szellem, ma felkínálom néktek drága testvéreim az Úrban, a Szentlélek erejét és világosságát, mert az csodákat vihet végbe életetekben. Visszaadhatja vagy ha van, erősítheti hiteteket és ha csak annyit erősít a hiteteken, mint egy mustármag, azzal már hegyeket lehet elmozdítani, azzal az ember gonosz természetét le lehet rombolni és újat, istenit lehet építeni. Tehát megerősíthet benneteket hitben, reménységben, szeretetben, tisztánlátóvá tehet benneteket, megnyithatja a jó tudását számotokra, ismeretszerzésre ád alkalmat, így felismeritek célotokat, és az odavezető legrövidebb utat: a mi Urunknak, a Jézus Krisztusnak útját.
Képességekkel láthat el benneteket: egy talentumból kettőt, öt talentumból tízet vagy akár többet szerezhettek magatoknak. Szilárd tartást, erkölcsi bátorságot ad nektek az ellentéttel vívott harcban és küzdelemben. Megsemmísíti, felégeti a félelmet. A félelmet, amely az egész jelenlegi világot gúzsba köti. Az ember fél a holnaptól, fél a csalódástól, fél a betegségtől, fél a haláltól, fél a jövőtől. De okkal és céllal fél, mert hiszen a világ képe félelmetessé vált.
Felkínálja ma a Szentlélek nektek Istennek Lelkét, és testvéreim, ha Isten velünk, ugyan ki ellenünk? Hisz nincs az Istennek egy ellenlábasa, nincs egy személy szerinti, hatalmas ördög, aki legyőzheti a mi Atyánkat, Istenünket. De van rossz, van gonoszság a földön, amit a bukott teremtmények hoztak létre. Igen a gonosz szétjár a világban ordító oroszlánként, hogy kit nyelhet el. De elnyelheti-e azokat, akik új és új pünkösd hajnalán, újra és újra megerősítik magukat a Szentlélek által, újra és újra felcsiholják lelkükben a Szentlélek tűzét, a lelkesedést.
Mert szükséges tinéktek, hogy újjászülessetek víztől és Szentlélektől, mondom néktek én is az Úrral. Értitek? Víztől és Szentlélektől. A vízkeresztséggel pecsételi meg az ember azt, amikor a zsidó vagy a pogány lelkületből kereszténnyé válik, amikor Krisztus láthatatlan, élő, eleven egyházához kapcsolódik. És újjá kell születni tinéktek Szentlélektől is. Pünkösd napja a mi, a ti és mindazon emberlelkek ünnepe, akiket a Szentlélek felszedhet, akik a Szentlélek által nyújtott ismeretek, sugallatok, álmok, alapkijelentések révén megtérnek, élik Istennek igazságát, gyakorolják szeretetet.
Igen, az igazság szeretet nélkül, a szeretet pedig igazság nélkül csak félkarú óriás. Az igazság a szeretetnek lágy, mindent befogó, mindent odaadó, mindenre hajlandó szándékát mérsékli, hogy eddig az áldozattal és ne tovább. Különben a rossz, a gonosz kihasználhatja azokat, akikben több a szeretet. Az igazság törvénye azonban megszabja: eddig és ne tovább! És az igazság ítéletet hirdet, ítéletet mond és az ítéletet végrehajtja: „ki nem jössz onnan addig, még meg nem fizetsz az utolsó fillérig” - és ez méginkább vonatkozik a Szentlélek elleni vétekre. Mert a Szentlélek ellen elkövetett bűnre nincs bűnbocsánat, azaz nincs kegyelem.
Tehát a Szentlélek ünnepén bátorítani akarlak benneteket, hogy maradjatok hűségesek, hallgassatok a Szentlélek szavára, intésére, figyelmeztetésére. Jöjjetek ide Atyámnak áldottjai amíg az idő, a lehetőség fentáll, hogy mi gyarló emberi eszközön keresztül elhangoztathassuk néktek figyelmeztetéseinket, oktatásainkat, tanításainkat. Elhozhassuk néktek megszentelt erőinket, amelyek betegségeitekben gyógyuláshoz, vagy könyebbséghez juttatnak benneteket, vagy halálotok óráját megkönnyítik. Így gondolkodjatok mindarról, amit Isten kegyelméből a Szentlélek által kaphattok. Mert a Szentlélek egyben végrehajtó szerv is, amely mindazt, ami Isten akaratában benne van - nehézségek árán, a rossz ellenállásával szemben is - kivitelezi, és a jónak végső győzelmét biztosítja.
Az én Atyám, az én Istenem legyen véletek! Most pedig az én megszentelt érzéseimből, az én világosságomból, amit a Napból hoztam, hintem meg a ti lelketeket, hogy abban békesség és világosság honolhasson. (megáldja a gyülekezetet)
Isten legyen mindnyájatokkal! Isten veletek!
Áldás, békesség az egész gyülekezetnek!

szemlézte: Bíró László

UI:

Dudde

A lelkiismeret-furdalás: helyes bűnbánat?
https://www.youtube.com/watch?v=gYLPPLer1Go
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-27, 08:46


Piros Pünkösd napjára 1/3
Zita médium által 2007. május 27. - rövidített változat

A Szentlélek tűz és aki Szentlelket vesz, annak egész emberi valóját és lelkének minden parányát átjárja ez a tűz.
Sajnos a vallások nincsenek tisztában sem a Szentlélek fogalmával, sem pedig annak áldásos munkájával. Tévesen úgy hiszik, hogy egy Istenben három személy van: Atya, Fiú, Szentlélek. Hogy lehetne az Istenben három különböző személy? Ez sem tudományosan, sem szellemileg meg nem magyarázható. Értelmetlen beszéd. Akiket nem a Szentlélek világosít meg, azok Isten dolgaiban értelmetlen dolgokat beszélnek.
Egy az Isten, mindnyájunknak teremtője, az egész világmindenség gondoskodó atyja, mindeneknek kormányzója. Sem kezdete, sem vége, sem születése, sem halála nincs. Öröktől fogva van. Ő az egyetlen. Minden általa lett, így mindenki más, az öröktől lévő egy igaz Istennek teremtménye. Igy teremtője az elsődöknek, úgyszintén a paradicsomi szellemeknek, teremtője minden szellemnek, hiszen Isten szellem, aki a maga képére és hasonlatosságára teremtett mindnyájunkat.
Az elsődöknek hét rendjét különböztetjük meg. A másodteremtmények már nem voltak olyan tökőletesen tiszták, mint az elsődök, mert a másodteremtmények, a bukott elsődök, és a tisztán maradt elsődök közötti nagy szakadék kitöltése érdekében teremtettek. Sem az első, sem a másodrendű napok teremtményei nem istenek. Isteni tulajdonságokkal rendelkezők és isteni tulajdonságok tökéletességre vivésére alkalmasak. Tehát nem Istenben voltak különálló személyek, hanem Istennek csodálatos isteni tulajdonságokkal felruházott, különálló teremtményei voltak.
A Szentlélek később keletkezett. Összessége mindazoknak az elsőd vagy másod teremtményeknek, akik tisztán maradtak, akik a törvényen belül végezték fejlődésüket, valamint, azoknak, akik buktak ugyan, de bukásukban feleszméltek a valóságra, a maguk tévedésére és visszatértek az eredeti útra, amelyen fejlődésüket és tökéletességüket Isten rendeltetése szerint a későbbiek folyamán elérték vagy elérhetik a jövőben. Így megszentelődtek azáltal, hogy visszatértek és megszentelődtek azoktól is, akik ezt az utat el nem hagyták.
A Szentlélek az első bukás óta a világban van, azóta munkálkodik. Minél mélyebbre buktak azok, akik kiléptek a törvényből, annál nagyobb munkát róttak a Szentlélek munkásaira. Isten a szeretetnek Istene, tehát egyetlen teremtményét sem hagy örökre, véglegesen elkárhozni, hanem minden teremtményének utánanyúl a Szentlélek eszközein keresztül, és hatást fejt ki, hogy a bukottak, ha hosszú idő után is, de visszajuthassanak az atyai hajlékba. Hogy ez a visszatérés mennyi időt vesz igénybe, ez egyrészt függ a bukás mélységeitől. A Szentlélek mindenütt, ahol bűn ütötte fel a fejét, jelen van és segítséget nyújt a javuláshoz és megtéréshez.
Lehet, hogy az egyházaknak az első időkben, keletkezésük idején helyes ismereteik voltak az igazságról, később azonban megkeverték azt saját téves, helytelen és emberies elgondolásaikkal, ami által az egyházakban egyre nagyobb tévedések és tévelygések keletkeztek. A Szentlélek mentő szándékával továbbra is ott lebegett az egyházak felett és készen állt, hogy világossággal, erővel, igazsággal, a múlt és jövő ismeretével, próféciákkal segítse az egyházak vezetőit és mindazokat, akik az egyházaknál hajlandók voltak az első pünkösdhöz hasonlatosan Szentlelket venni, vagyis, hogy minden egyházban, minden emberi lélek, a maga nyelvén, az ő értelmi képességének megfelelően hallja és értse, és ha megértette, akkor cselekedje az igét. A kivitelezésnél, a krisztusi szeretettörvény érvényesítésénél a Szentlélek befolyása, segítsége méginkább érezhető erővel látja el az embert, hogy szándéka szerint képes legyen az igazságot élni, abban megerősödni és haladni a Krisztus által mutatott úton.
Szemlézte: Bíró László
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-28, 08:37


Piros Pünkösd napjára 2/3
Zita médium által 2007. május 27. - rövidített változat

Ezért volt a sorrend az, ami volt, hogy a Szentléleknek a földön való kitöltetése, a mi Urunk, a Jézus Krisztus megváltó munkájának befejezése után menjen végbe. Az út, az igazság és az élet Krisztus által adott volt, a Szentlélek világossága, ereje és befolyása alatt követése pedig könnyebbé válhatott. A Krisztus által megmutatott úton a Szentlélek erejével az ember képessé válhat a megtérésre és feltámadni az örök életre. A teremtő Isten nagy munkát bízott a Szentlélekre, különösen a félanyagi és anyagi világokon, azon belül a földön is.
Az igazság a meglévő dolgok valósága, amihez Krisztus igazsága vezetheti el az embert, amit az egyházak különböző tévedésekkel terheltek. Ezért szükséges, hogy az ember mindennapon erősítse magát a Szentlélek erejével és világosságával. Ezért van a földi világban a Szentlélek.
A Szentlélek kitöltetésekor történtek két részre oszthatók. Egyrészt azon a jeles napon, zúgó szélként elmosta a régit, és megerősítette az emberi lelkekben a krisztusi új szövetséget. Tehát adatott az ott jelenlévő minden embernek. Természetesen a jelenlevők nem egyenlő mértékben voltak képesek ezt a tüzet, a Szentlelket befogadni. Mindenki csak annyit fogadhatott be a lelkébe, amennyi befogadására képes volt.
A Szentléleknek azonban a kevés is sokat jelent. Ugyanis, akinek a lelki világában a tűz már meggyulladt, az majd ott lassan naggyá, hatalmassá válik, hogy felégesse a lélekben lévő helytelen vágyakat, gonosz indulatokat és a Szentlélek tisztító ereje által új emberré válhat. Ez az egyik része az első pünkösdnek, és az sem volt véletlen, hogy pont azon a napon, oly sokféle nemzetség, oly sok féle ember tartózkodott Jeruzsálemben. Az első pünkösd másik üzenete pedig az utolsó idők embereinek szól. Szólt arról, hogy milyen jelek lesznek az utolsó időkben, Krisztus második eljövetele előtt. A Nap árnyékba, a Hold vérbe borul, a Szentlélek ereje által álmokat látnak véneitek, az ifjaitok pedig prófétálnak, és sokan részesülnek a Szentlélek ajándékaiban.
Az elmúlt kétszáz esztendő szünet, és megszakítás nélküli bizonyságot adott erről. Nemcsak egy nemzetnek, nemcsak egy csoportnak vagy egy nemzedéknek, hanem a világ különböző pontjain és különböző helyein: Németalföldön, Svájcban, Angliába, Amerikában, Magyarországon, Franciaországban stb... Tehát az utolsó időkben különböző helyeken, külünböző nyelveken tapasztalhatták a Szentlélek kinyilatkoztatásait, de a hitetlen világ, amelynek a legnagyobb szüksége lett volna a Szentlélek bizonyságaira, világosságára és erejére, nem fogadta be. Az egyházak tiltakoztak ellene és anélkül, hogy alapos vizsgálat tárgyává tették volna elvetették, mitöbb megbélyegezték, mondva, hogy e munka, ezek a megnyilvánulások a sátántól, az ördögtől, a démoni lelkektől származnak. Akik pedig vizsgálni kezdték az egyházaknál, ott az egyházi vezetőség tilalmat rendelt el az ezekkel való foglalkozás ellen ... csak ők tudják milyen okból.
A földön jártakor már a mi Urunk, a Jézus Krisztusra is ugyanezt a bélyeget sütötték, hogy csodáit Belzebúb, az ördögök fejedelmének erejével teszi. Egyáltalán hallani sem akartak arról, hogy Ő az Isten fia, Ő a küldött, Ő a várva várt messiás, pedig a Szentlélek jelenségei már az Úr Jordánban való megkeresztelése alkalmával megmutatkozott, amikor hangos szóval hallhatta minden jelenlevő: „ez az én szeretet Fiam, akiben kedvem telik.” Bölcs tanításai, a hegyi beszéd a boldogság nyolc kritériumáról, ahogy imádkozott és ahogy imádkozni tanított, az Úr színeváltozása, ahogy angyalokkal beszélt, ahogy a tömegen átment, ahogy a vízen járt, tehát amelyek körülötte és vele történtek; ez mind, mind látható, érezhető, majdhogynem tapintható valóság volt és mégis a farizeusok vádja így hangzik: csaló és minden hatalmát Belzebúbtól veszi.
Sajnos, az úgynevezett keresztény világ a Szentléleknek az első pünkösdkor megigért, utolsó időkben való feltünő kitöltetését elveti. Pedig ebben lenne a felelet a tudomány felfedezéseire. Mert a tudomány gyors és erőteljes fejlődése pont ezekre az utolsó időkre hozta felszínre a természettörvény terén elért felfedezéseit, amire a Szentlelket nem vett egyházak semminemű érthető, logikus és a természettörvényeknek megfelelő magyarázatot adni nem képesek.
Tehát így a lelki dolgok iránti érdeklődés egyre inkább aláhanyatlott és egyre inkább értelemetlenül állnak azokkal a jelenségekkel szemben, amelyekre meg lenne a megfelelő magyarázat, ha Szentlelket vettek volna, ha Szentlélek hatóerejét a tudományos munkába és az egyházak szellemi szemléletébe hagyták volna érvényesülni. Ezáltal minden világossá válhatott volna számukra.
szemlézte: Bíró László
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-29, 07:52


Piros Pünkösd napjára 3/3
Zita médium által 2007. május 27. - rövidített változat

Nagy ellentét látható a kettő között; nem tudják összeegyeztetni az egyházak fentálló tanításait azzal, amit a természettörvények felfedezésével a tudomány bizonyított és igazolt. Mindennek kulcsa a Szentléleknél van, amely minden titkot felfed, megmagyaráz és megmutatja a kapcsolatot a tudomány és az egyház álláspontja között. Mert a kapcsolat megvan, a kapcsolat fentáll és csak világosság (szellemi tudás) hiányában nem értik, nincs rá magyarázatuk. Így az egyházakon belül a vak- és tévhit, a tudományos oldalon pedig a hitetlenség növekedett meg Isten dolgai, mitöbb Isten létezése iránt is.
A vallás többnyire köntös lett az emberen, külsőben cselekszenek meg dolgokat belső megigazulás, belső megtisztulás, megtérés nélkül, más esetben pedig a hitbéli elgondolásaikat politikai célokra, politikai elgondolások megtámogatására, megerősítésére használják fel. Úgy tesznek, mintha Isten küldöttei, Isten profétái vagy Isten eszközei lennének háborúk elindítására. Hogyan gondolják ezt? Hisz Isten maga az élet, a szeretet és az igazság; az Ő egyszülött fia, a mi Urunk, a Jézus Krisztus pedig a szeretet Messiása.
A Föld nem versenypálya, hogy ott az emberek versenyezzenek, hanem a földön tanulni, fejlődni kell. Szükséges lenne az alázatosság megszerzése, hogy akinek kevesebb van (szellemi tudásból azaz világosságból), az alázattal és készséggel elfogadja azt, amit a több ismerettel rendelkező adni kíván neki. Aki pedig már tanít a Szentlélek hatása alatt, az is tanuljon a tőle magasabb rendűtől.
A béresek idejében nem azért volt sötétség, mivel a Szentlélek világossága, ereje, megtartó kegyelme visszavonult volna, hanem azért, mert az emberek és a vezetők egyre nagyobb mértékben terjesztették és növelték maguk körül a sötétséget; Krisztus szavaival, jobb szerették a sötétséget, mint a világosságot. Ezért látszott úgy, mintha a Szentlélek vagy a mi Urunk, a Jézus Krisztusnak ereje elhagyta volna e világot. Pedig csupán az történt, hogy az emberek szorították ki a fényt, a világosságot, az ismeretet a maguk lelkéből. Inkább hittek a babonákba és hódoltak a babonáknak.
A jelenkor emberei is hisznek a babonás dolgokban, ahelyett hogy megvizsgálnák a láthatatlan világból származó jelenségeket, kinyilatkoztatásokat, amelyek fényt deríthetnének mindenre. Kérdés, van-e, lesz-e elegendő ember, akik alázatos lélekkel felajánlanák magukat a Szentlélek eszközéül (gyakorolná a médiumítást)? Ne feledjétek! A jó, és a rossz egyaránt eszközöket keres magának a földön, mert csak eszközökön keresztül képes érvényre jutni akaratát.
Ha az egyházak vizsgálat tárgyává tették volna a Szentlélek munkáját, akkor ma az egyházak virágozhatnának. Mondhatjátok nem kell felvirágozniuk, mert megatemplomok épülnek és ezrek és tízezrek hallgatnak bizonyos prédikátorokat. De vajon a valóságot hallják-e? Vajon többet tudnak-e arról, hogy hogyan kell felkészülni a fizikai test halála utáni életre? Vajon többet tudnak-e a láthatatlan világról, a halál lefolyásáról, a betegségek okairól, Krisztusnak példabeszédjeiről, a próféciákról, a természettörvények müködéséről?
Vajon tudja-e az ember, hogy életével milyen helyet készít magának a láthatatlan világban, vagy egyszerűen csak azt hiszi, hogy ideát majd az Úr kebelén nyugszik meg? Azt hiszi, hogy halála után egyenesen a mennyeknek országában találja magát? Hogy találhatná ott magát, ha meg nem tért? Ha nem szabadult meg hibáitól, bűneitől, tévedéseitől, hogy juthat a mennyeknek országába? Hiszen az Úr megmondta, hogy oda semmi tisztátalan be nem mehet, hogy oda menyegzői ruha nélkül az ember be nem mehet halála után. Hát akkor hogy gondolja? Megtéretlenségével, bűneivel nem is akárhol, hanem Krisztusnak kebelén fog majd megnyugodni?
Jó lenne, nagyon jó lenne, ha úgy a tudomány, mint a vallások tanulmányoznák, hogy mire is kell felkészülnie az embernek földi élete során. Amikor az ember egy távoli országba megy, mondjuk Amerikából Afrikába vagy Távolkeletre, akkor felkészül arra, hogy megismerje annak az országnak klímáját, a helyi szokásait, esetleg nyelvét, hogy legyen némi fogalma az ott uralkodó viszonyokról, és ne álljon ott tájékozatlanul és azt se tudja hova, merre induljon. A halál biztos dolog, a halál minden ember részére bekövetkezik és az ember mégsincs azon, hogy halhatatlan lelkét a Szentlélek világosságánál felkészítse a nagy útra, a hosszú útra, amely egész más, ahogy a neve is mondja: másvilág. Egész más világ, mint a földi világ.
Ebben a másik világban minden megváltozik. Testvérem, aki te ma vagy, akinek hiszed magad, aminek nevezed magad, ahogy az emberek ismernek és hívnak téged: ez az éned feloszlik. Ez az éned nincs tovább. Azt viszed magaddal, aki lelkileg vagy. A Szentlélek a világban van. A Szentlélek újat alkot, a gonosz helyett jót, az ellentét világa helyett isteni világot, a bűn helyett a boldogság tiszta örömteljes világát. Rendet teremt az emberi lelkekben. Milyen nagyszerű kifejezés! Rend a lelke mindennek! Ezt a rendet, ezt az eredeti rendet állítja helyre benned, a környezetedben, hogy rend legyen a világban.

szemlézte: Bíró László
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-30, 06:19

HOL JÁRUNK ÁLMAINKBAN?

Az álmodás ideje alatt mérhető agyhullám-jelek legalább annyira különböznek az alvás más szakaszaiban mérhetőktől, mint mindkettő az ébrenlét állapotára jellemző jelektől. Az álomszakaszok kezdetén rendszeresen felébresztett ember vagy kísérleti állat hiába alussza át a többi alvásállapot többórás szakaszait, ha az álom lehetőségétől megfosztják, hamarosan aggasztó jelek jelentkeznek nála.
Álmodni tehát kell, illetve minden ember mindennap álmodik. E kijelentés után szinte hallom a gyors tiltakozásokat, hogy ez nem pont így van, hiszen X-nek, meg Y-nak, sőt Z-nek soha sincsenek álomélményei. De vajon így van ez? Lehet, hogy vannak olyanok, akik tényleg nem álmodnak?
Szögezzük le, mindenki mindig álmodik, s itt tehát meg kell állnunk egy pontosítás végett, ugyanis az álom élménye és az álom emléke két különböző dolog. Azért, mert valaki nem emlékszik az álmaira, attól még ugyanúgy - éjszakánként átlagosan ötször-hétszer - átéli az álmokra jellemző REM szakaszokat. A REM fázisból felébresztett ember pedig, szinte mindig álomélményekről számol be, ami ez esetben természetesen álomemlékként értékelhető. Ezek az emlékek - ha egyáltalán tudatosulnak - igen illékonyak, általában már az ébredést követő percekben visszasüllyednek ismeretlen tudattalan régióinkba. Bár bizonyos nézetek szerint (Crick és Mitchison
1986) az álmoknak - mint az agy törlő-takarító munkájában felejtésre ítélt téves asszociációknak - a felidézése egyenesen káros lehet, úgy gondolom, hogy praktikus értékelhetőségüket sokkal több pszichológiai megközelítés tanúsítja.
Az álmok szimbológiájának megfejtése azonban, már ismét többféle megközelítésben történhet.
Az álombéli történetek, jelek értelmezése leginkább csak saját lelki, szellemi környezetünk ismeretében működőképes.

Paulinyi Tamás

UI:

A lelkiismeret-furdalás: helyes bűnbánat?
https://www.youtube.com/watch?v=gYLPPLer1Go

Everest
https://videa.hu/videok/film-animacio/everest-2015-hd-teljes-film-121-perc-amerikai-izlandi-angol-drama-hIFxjqdcZSkK7VI9?fbclid=IwAR1AokSS4c-nwhrjPCC1pm4j5eo_aXkaybpCr4iKO1blyr-q5Dkvdic28iY
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-05-31, 08:32

A FÉLTÉKENYSÉG SZELLEME

Boszorkányság támadásának a veszélye az irigység által – leleplező prófétai kijelentés, gyakorlati és szellemi tanácsokkal!
A boszorkányság szelleme gyakran olyan emberek vállára ül, akik féltékenységet és irigységet táplálnak irányodban… Ők portálokká válnak,,, amelyeken keresztül boszorkányság van közvetítve,,, hogy varázslatokkal támadjon meg téged…
Ha nem vigyázol, hogy megkülönböztesd a körülötted lévő,,, rád féltékeny embereket,,, akkor szabadon adsz nekik olyan információkat,,, amelyeket az ördög felhasználhat ellened… Negatív energiájukat kapuként használja, hogy boszorkánytámadásokat indítson ellened…
Lehet, hogy úgy tesznek, mintha nagyon törődnének veled,,, vagy kíváncsiak lennének a fejlődésedre,,, de mindeközben csak információt halásznak minden új,,, jó dologról,,, ami az életedben történik… Abban a pillanatban, amikor beleesel a csapdába,,, és elmondod nekik,,, a boszorkányság szelleme az irigységen keresztül arra használja őket,,, hogy megtámadjon téged… Aztán csodálkozol, hogy hirtelen, ami eddig szabadon áramlott,,, most miért ütközik akadályokba és gátakba,,, amiket nem is értesz…

Ha nem vagy túl nagyvonalú az információkkal,,, akkor becserkésznek téged… Megszállottan figyelik majd a közösségi média fiókjaidat,,, és szimatolni fognak,,, hogy megtudják,,, mit csinálsz… Nem azért, mert érdekli őket…
Nem….

Rettegnek attól, hogy látják, ahogy felemelkedsz és fejlődsz... Utálják látni, hogy boldog és áldott vagy… A nyomorúságodból élnek… Ezért remélik, hogy hallják, hogy valami rossz történt veled,,, hogy úgy tehessenek, mintha nagyon szomorúak lennének, miközben belül nevetnek…
Heródes szellemében működnek… Amikor a bölcsek felfedték neki,,, hogy megszületett a zsidók királya,,, tele volt féltékenységgel… De ezt jól elrejtette…
Úgy tett, mintha érdekelné, hogy segítsen nekik… Úgy tett, mintha csatlakozni akart volna hozzájuk az újszülött Király imádásában… Ezért ravaszul azt mondta nekik, hogy szóljanak neki, ha megtalálják… De ő csak azt tervezte, hogy megöli Jézust…
Ha tudod, hogy féltékeny, irigy emberek vesznek körül,,, akkor válogatnod kell az információkat,,, amelyeket átadsz nekik… Legyél óvatos,,, amikor bejelented, hogy mi történik az életedben… Kerüld őket, amennyire csak lehet…
Az a furcsa, hogy néha azok az emberek, akik irigykednek rád, már a saját jogukon is teljesek és sikeresek… Tulajdonképpen azon tűnődsz, vajon mire lehetnek féltékenyek… A te sikered és fejlődésed semmilyen módon nem befolyásolja az övékét… Mégis folyamatosan negatív energiát sugároznak feléd,,, mert az irigységük mögött egy démoni erő dolgozik ellened...
Ha a Szellemben vagytok, akkor egyszerűen tudjátok, hogy kik ők. Érzékelheted ezt a negatív energiát,,, amely tőlük jön feléd,,, még akkor is,,, ha messze vannak…

Amikor meg akarod nyitni előttük az életedet,,, egy mély tétovázást fogsz érezni a szívedben… És ha esetleg elköveted azt a hibát, hogy megosztod velük a személyes ügyeidet vagy a szívedet,,, azonnal megbánást fogsz érezni – egy olyan érzést,,, hogy “Jaj, ne… nem kellett volna ezt tennem”….
Ha a szemükbe nézel,,, egy bizonyos tekintetet fogsz észrevenni bennük… Van egy bizonyos tekintet,,, ami a féltékeny,,, irigy emberek szemében létezik,,, és ha a Szellemben vagy,,, akkor láthatod,,, amikor rád néznek... Egy gonosz tekintetet…
Álmokon és látomásokon keresztül is észreveheted… Isten az Ő kegyelmében megmutatja neked az ellenség cselszövéseit és a körülötted lévő emberek szívének természetét… És néha még a közeli barátok és családtagok is…
De mivel egyes emberek nagyon jók a színlelésben,,, lehet,,, hogy elveted azt,,, amit a Szellemben érzékelsz,,, mert azok,,, akik féltékenyek rád,,, és akiket az ellened irányuló boszorkánytámadások kapujaként használnak,,, lehetnek olyan emberek,,, akik úgy tesznek,,, mintha nagyon jók lennének hozzád,,, megdicsérnek,,, gratulálnak neked,,, támogatnak,,, vagy akár rád írnak vagy fel is hívnak,,, csak azért,,, hogy “hogy vagy”… De belül tudják,,, hogy forronganak a féltékenységtől…

Egy másik jel, ami segíthet megkülönböztetni őket,,, hogy megszállottan versenyeznek veled… Kárörvendenek a kudarcaidon,,, rivalizálnak veled,,, és szeretnek dicsekedni neked az előrehaladásukkal…
Amikor beszélgetsz velük, észre fogod venni,,, hogy azt akarják,,, hogy tudd,,,“mennyivel előtted járnak”… Ez a féltékeny szellem,,, amely arra törekszik,,, hogy “kordában tartson téged”… Azt mondja neked,,, “ne felejtsd el – én messze előtted járok”! Ez nagyon szorosan együttműködik a büszkeséggel,,, a kérkedéssel és az arroganciával…
Amikor egy féltékeny személy megosztja veled a fejlődését,,, nem barátként tájékoztat téged,,, vagy azért,,, mert te valaki vagy az életében… Abban a reményben tájékoztatnak téged,,, hogy ettől rosszul fogod érezni magad a saját életeddel kapcsolatban… Hogy az ő sikerük miatt te egy kudarcnak fogod érezni magad…
Ha bekapod a csalit,,, akkor ott ülsz,,, és te is megpróbálod bemutatni a “trófeáidat”,,, hogy mentsd az arcodat,,, nem tudva,,, hogy beszippant a féltékenység,,, és ennek következtében a boszorkányság… Mert mire befejeznétek,,, hogy megpróbáljátok egymást túlszárnyalni,,, már portálokká és útvonallá váltok,,, amelyeken keresztül boszorkányos varázslatok lesznek elindítva egymás ellen…
Utálják, ha azt látják, hogy az emberek támogatnak téged… Gyűlölik, amikor látják, hogy felfelé haladsz... Ezért álmaidban állandóan negatív fényben fogod látni őket…

Hogyan kezeled ezt??? Kötözd meg a féltékenység szellemét… Foglalkozz a boszorkányság szellemeivel a szellemi harcban… És bár továbbra is szeretned és áldanod kell ezeket az embereket,,, legyenek határok a velük való kapcsolatodban… Korlátozd,,, hogy mit mondasz nekik az életedről... Korlátozd a velük való érintkezést…

Az angyalok azt mondták a bölcseknek,,, hogy ne menjenek vissza Heródeshez, mert az meg akarja ölni a kis Jézust… És azt mondták Józsefnek és Máriának,,, hogy meneküljenek a gyermekkel Egyiptomba, hogy biztonságban legyenek…
Tartsd távol az “újszülöttedet” Heródestől! Ne fedd fel azt,,, amit Isten tesz az életedben,,, a környezetedben lévő féltékeny embereknek! Ne oszd meg álmaidat,,, látomásaidat és fejlődésedet akárkivel… Megvan az ideje a rejtőzködésnek,,, és megvan az ideje annak,,, hogy felfedd magad…
Légy bölcs! És amikor dicsekednek neked vagy a környezetedben azzal,,, hogy milyen jól mennek a dolgaik,,, hogy rosszul érezd magad a bőrödben,,, ne törődj velük… Ne kapd be a csalit,,, és ne legyél te is féltékeny!!!!! Bízony, bízony; ÁMEN!

George Summer

UI:

Dude
Betegség
https://www.youtube.com/watch?v=a0quONE6j1I
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-02, 07:16


Eszmék uralják a világot - Felvezetés

Részlet Zita médium közléseinek „Lélekben és igazságban” című könyvének második kötetéből - 1997. október 5.
Isten a kezdet és a vég! Isten öröktől fogva van és örökké lészen. Isten az élet és minden további életnek forrása; szünet nélküli és kiapadhatatlan forrása. Istenben örökösen új és új érzések és gondolatok keletkeznek. Ezek különböző színekben játszanak és különböző erőkként érvényesülnek. Amikor ezeket önmagából kibocsátja, akkor teremtési korszakok jönnek létre teremtményekkel.
Él és van a mi Atyánk Istenünk! Teremtményei Hozzá hasonlóan érző és gondolkodó lények, akikben szintén, szünet nélkül árad, keletkezik az érzés és a gondolat. Kezdetben a teremtmény érzése és gondolata megegyezett az ő teremtőjének, Atyjának, Istenének gondolataival és érzéseivel. Később azonban a teremtmények közül egyesek szabadakaratuknál fogva, Isten akaratától eltérő érzéseket és gondolatokat bocsátottak ki magukból és azok minden irányban szétterjedtek.
A baj nem a gondolatok és érzések érvényesülési tendenciájával volt, hanem azok minőségével. Nem azt mondom, hogy azoknak azonosaknak kellett volna lenniük Istenével, de törvényesnek: az igazság és a szeretet törvényének megfelelőknek kellett volna lenniük. A gondolatoknak az isteni igazsággal, az érzéseknek pedig az isteni szeretettel kellett volna hasonulniuk.
Mihelyt a teremtmény ezeket az érzéseket és gondolatokat ellenkezőjükre változtatta, azaz gondolataiba a hamisság, a hazugság, a nem létező dolgok kerültek, érzésvilágába pedig elhajlás a helyes önszeretettől, Isten és a többi teremtmény szeretetétől, akkor óriási differenciálódások, óriási szakadékok jöttek létre a Teremtő és a teremtmény között.
Ezért van az testvéreim, hogy itt e Földön a sűrű anyagi világban, a mélységekbe aláhullott teremtmények világában a teremtmények érzése és gondolata már egyáltalán nem hasonlít a Teremtő érzéseire és gondolataira. Azért mondja az írás, mások az én érzéseim, mások az én gondolataim, más az én akaratom az emberénél.
Az ember így azután sokféle utat, módot, elvet, eszmét, ideát, elgondolást formál és hoz létre önmagából. Elképzeli és úgy gondolja, úgy érzi, hogy így vagy amúgy lenne jobb neki. Kizárja ebből a gondolkodásból azt, hogy másoknak mi lenne jó, mi lenne üdvös, és főként kizárja érzés- és gondolatvilágából az ő Teremtőjét, Istenét, Atyját. Csak azt nézi, hogy ő hogyan boldogulhatna, neki hogyan kedvezhetne az élet, a sors, a szerencse, és hogy ő hogyan kerülhetné ki a szenvedéseket, a csalódásokat, s mindazt, ami a bűn következményeként az anyagi világokban mindenki sorsa lett, és mindenki életébe beleíródott.
Ezek az elvek, elgondolások, érzések hozták létre az asztrális és mentális síkot, mert mint mondom, a teremtmény a Teremtőhöz hasonlóan érzéseivel, gondolataival, vágyaival szünet nélkül teremt, újat hoz létre, mert ezek a gondolatok és érzések életprincípiumokkal telítettek. A gondolatok a mentális, az érzések az asztrális síkot alkotják. Ezeken a síkokon él minden vágy, minden elképzelés, minden elv, minden eszme, minden idea, minden elgondolás Istenről, teremtésről, teremtményről, építkezésről, haladásról, fejlődésről vagy stagnálásról, pihenésről vagy munkálkodásról. Később ezek - a hasonlóság törvényénél fogva - összetapadtak és a szférák világát hozták létre.


Szeretettel Laci

A csatolt anyagok listája:
Eszmék uralják a világot
Adai közlés - A feltámadás ünnepén
A hit világosságának jelentősége
A megsértett isteni törvény kiengesztelése
Az istenszeretet csodálatos hatása
Ellenséges szavak nyílzáporában Istenbe vethetjuk bizalmunkat
A szeretet bizalmas


https://1drv.ms/f/s!AsgSMxsrdSeGir8wG46RmQbFU5kAVQ?e=dTGWM7
Innen letölthetőek külön a mai csatolt anyagok a tárolóból

https://1drv.ms/f/s!AsgSMxsrdSeGgvNLHzgCWgy08yOURw
A csatolt anyagokat az OneDrive tároló „Frissen feltöltve” fiókjában
Ezekkel együtt minden tanítás fel van töltve a SZELLEMTAN könyvtár
Szellemi tanítások fiókjába is több mint hét évre visszamenőleg.

https://www.youtube.com/watch?v=mkTAGEZH_Cs
Kérdések és tanítások Gizi médium által - 2000.dec.12.

https://www.youtube.com/watch?v=uEejNZIpMjQ
Tanítások a végső időkről – Hangoskönyv (Lila)

https://www.youtube.com/watch?v=DNJh8BefVGQ
A mágus – Spirituális filmdráma
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-04, 08:55


A szellemi tanítás nem e világból való tudás 1/2

Ennek a tudásnak a megosztása a szellemi tanítók munkája, akik a szellemvilágból mint gyertya, esetleg fáklyafények látszanak, mert szellemi világosság árad körülöttük. Ez a fény a világosságra vágyó szellemeket mint a lámpa lángja a pillangókat, erősen, olykor ellenállhatatlanul vonzza magához, mert ők is részesülni akarnak a fényől.
A földi ember nem is tudja, hogy a szellemi világossága, ha a földi emberekre látszólag nincs is hatással, mekkora hatással van a környező szellemvilágra. A tőle tanulni vágyók hada követi és figyeli szellemi látással. Ezek a szellemek, ha az ő világosságából meríthetnek, nagyot fejlődhetnek lélekben a megértés és megérzés által, mivel lelki tartalmaik finomodnak, tisztulnak és lélekerőik tekintélyesen megnövekednek. Ebből nyernek viszonylagos boldogságot, ami a tanítóikhoz köti lelküket, amely egy örök életen, sok-sok ezutáni inkarnáción át is hálával és szeretettel kapcsolódik össze tanítója szellemével.
Az inkarnálódott szellemek a környezetünkben, ebben a kísértésekkel teli földi életben, mivel elfelejtették, honnan jöttek és valójában hová tartoznak, legtöbbször nem ismerik fel a szellemi tanítóban a Szentlélek fénymunkását, olykor bizonyos hibás és tévelygő hiedelmek miatt kimondottan ellenszenvesen fogadják a szellemi közléseket, legtöbbször burkolt tanításokat.
A szellemi tanítóink figyelmeztettek, hogy az ilyen emberekkel nem kell erőltetni a szellemi kapcsolatot, nem szabad győzködni senkit. Azt mondták, hogy ez nem a földi tanító feladata, hanem első sorban minden ember saját őrszelleméé és a szellemvilágé, amely folyamatosan segíti és érleli a lelkeket.
Itt a földi tudatosságban mi képtelenek vagyunk felfogni, hogy lelkünk tisztuló fejlődése milyen szinten áll. Úgy képzeljétek el a fejlődő lelket mint egy kirakóst, amelyen még nem látszik az összkép, aminek ki kell alakulnia, de a szellemi vezetők látják és tudják, hogy melyik az az elem, amelyik beépítése a legoptimálisabb valószinűséggel járul hozzá, hogy a fejlődés az időben a legrövidebb uton haladjon. Tehát a szellemi ember, ha leír vagy elmond valamit, azon nem vitázik a hitetlenekkel és a szkeptikusokkal, hanem békével hagyja, hogy mindenki járja a maga útját.

Domokos idézet “A szellem élete” című könyvéből.
„ A varázslatos szellemi kincsek soha el nem tűnnek. Ha az öntudat túléli az embert, az emberiség szellemi tartalma is örökké él. Él, fejlődik, gyarapodik. Csak olvasni tudni kell benne. Ne kérj tehát semmi bizonyítékot, mert azokra neked nincs szükséged, sem az igazságnak.. Ha részese vagy az emberiség nagy szolidaritásának és lelked alkalmas arra, hogy egy porszemet csatoljon mindnyájuk közös munkájához, úgy érezni fogod a szavak rezgésén túlcsendülő örök harmóniát, ami a világ teremtése óta minden ember szívéhez szól, csak nem minden ember fogadja a szívébe.
E könyv módszere kerüli a vitatkozásokat, más életfelfogások cáfolatát, és kritikus vizsgálását. Egyszerűen csak tényeket ad elő, meggyőzni akarás nélkül azok számára, akik nem a könnyen hozzáférhető igazságok kereséséért nem riadnak vissza a lelkiekben való fárasztó elmélyedéstől. Ezért a szerző nem helyez hangsúlyt az előadottak bizonyítására, mert az élet és halál nagy kérdései is hívatlanul és magyarázatlanul tolulnak a tudatunkba, s ehhez az isteni színjátékhoz a világosságot és értelmet nekünk magunknak kell, sokszor szenvedésünk véres árán is megkeresnünk. Aki maga nem keresi, nem fogja megtalálni soha. De aki vágyakozik az elrejtett értelem után, annak ez a könyv hasznos útbaigazítást fog nyújtani.”


Szeretettel Bíró Laci
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-04, 08:56

A szellemi tanítás nem e világból való tudás 2/2

Steiner idézet:
„Nem vitatkozom vitába senkivel, mindenki azt hisz el írásaimból, ami fontos a számára. Azt az utat kell követni, amit én követtem és azon az úton kell mindent megtapasztalni.”

Johannes Greber idézet Kapcsolat Isten szellemvilágával c. művéből
„Én, mint tévelygő, gyenge, bűnös ember nem igényelhetek magamnak több szavahihetőséget, mint bármely más embertársam. Ezért nem várom el, hogy nekem vakon higgyenek. Egyet viszont elvárok: Azt az igazságot, ami nekem megadatott, azon az úton vizsgálják meg, amelyet én is megtaláltam. Az utat pontosan leírtam, azon senki nem tévedhet el. A tanult és tanulatlan, a gazdag és a szegény, mind járhatnak rajta. Nincs szükség semmiféle előtanulmányokra vagy iskolára. Nem kerül semmibe. Csak egy dolog legyen a birtokunkban: az igazságra való vágy. Készen kell állnunk az igazság elfogadására akkor, ha az számunkra meggyőző módon jelentkezik, és életüket alakítsák annak megfelelően. Aki ezt nem akarja, annak nem szól ez a könyv. Az ilyen számára nem vezet semmiféle út az igazsághoz. Mert Isten csak azok számára nyilvánítja ki igazságát, akikben meg van a jóakarat.”

Ismeretlen szerző
"Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. Járd végig a múltamat, érezd a könnyeimet, éld át a fájdalmaimat, az örömömet. Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem. Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem. Akkor mondhatod, hogy ismersz !"
Szeretettel Laci
--
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-05, 08:44

Szellem nélkül minden tudomány csak
bölcsőtől-koporsóig terjed
Részlet a Névtelen Szellem „Mai kor vallása” című kötetéből

Nem érzem magam oly erősnek, hogy a tudomány embereit meggyőzzem állításaimmal, tehát csak a hivő lelkeket akarom megmenteni a vakhittől vagy a teljes hitetlenségtől, mert az emberek szeretik a szélsőségeket és hol egyik, hol a másik oldalon járnak ahelyett, hogy keresnék az egyenes utat, ahol már nincs felekezeti vagy faji gyűlölet.
Ébredj fel kedves testvérem! Ne botorkálj a sötétben és ne keresd a földi élet posványában üdvödet, boldogságodat, mert te nem vagy a föld szülötte, nem itt van a te hazád. Magas származású a te halhatatlan szellemed. Isteni szikra vagy ember, de egy messze lebukott szikra. Keresd igazi hazádat és szerető Atyádat, aki tárt karokkal vár vissza téged, hogy a boldogságban te is részesülj.
Az ember nem tudja ki ő? Nem tudja honnan jött, hová megy, miért él? Nem tudja felfogni létezését és ennek célját mindaddig, amíg az anyagot bálványozza és ameddig abból az elvből indul ki, hogy csak a láthatót és megfoghatót hiszi el létezőnek. Ebből az első tévedésből sok más tévedés hajt ki és vezeti az embereket a sötétségbe, tudatlanságba, bűnbe és boldogtalanságba.
Szellem nélkül minden tudomány csak bölcsőtől-koporsóig terjed. Itt megszűnik minden tudás. Amit anyagilag megfoghat, mit érzékeivel megérezhet, abból akarja kimagyarázni a láthatatlan, megfoghatatlan erőket, érzéseket, boldog vagy boldogtalan állapotokat. Tudja ő, hogy nincs igaza, de mégis állítja erősen, mert a gőg nem engedi, hogy meghajoljon.
Ezek a ferde nézetek teremtik meg milliók boldogtalanságát és a nagy szellemi zűrzavart a földön. Mindenfelől panasz, elégedetlenség, szenvedés és jaj hangzik fel az emberek ajkáról, mert mindenki a külsőnek él, az anyagiaknak. Mindenki mást szeretne, mint ami van. Mindenki előbbre szeretne jutni, mint ahol van, és mindenki különbnek szeretne látszani, mint amilyen. Magát jobbnak, nemesebbnek és érdemesebbnek tartja az életre, mint mást; mert több jogot formál magának ahhoz, amit itt boldogságnak neveznek.
Az egyik elnyomja a másikat. Az erős a gyengébbel viteti magát. A gazdag a szegénytől húzza el az utolsó falatot, hogy még többet gyűjthessen, halmozhasson össze. Igazságtalanság, kíméletlenség, durvaság és hamisság felemelt fővel halad, és otthon van majd mindenütt, hol az anyagi élet felett nincs ott a láthatatlan, megfoghatatlan és kikutathatatlan valami: az Istenbe vetett hit.

Szemlézte: Bíró László
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-06, 09:38


A káromkodás lelki és szellemi hatásai

Megjelent: Ezo-tér

Hazánkban, de különösen a fővárosban az elmúlt tíz évben tragikusan romlott a magyar nyelv használata. Ennek legfőbb jelei, hogy jelentősen beszűkült az átlag ember (különösen a fiatalok) szókincse, a másik szomorú tény pedig a trágárság rohamos térnyerése. Sajnos a hétköznap használatos szókincs magvát a nemi és kiválasztási szerveket és azok funkcióit jelző szavak alkotják, amit többnyire – az adott helyzettől függő – kívánság vagy értékítélet egészít ki az anyai vérvonalú rokonság megemlítésével. Ezt hallani a tömegközlekedési eszközökön és az autósok között, de akár piacon vagy az iskolák szüneteiben is.
E hihetetlen mérvű szellemi pusztulásnak több oka is van, amin érdemes elgondolkodni. Az egyik legrosszabb hatás a (főleg) kereskedelmi rádiókból és tévékből áramlik, ahol már régen „kihaltak” a magyar nyelvet ismerő és beszélni tudó műsorvezetők. Ehelyett a színvonalat (szókincs, kifejezési mód stb.) egyre inkább a társadalom legbeszűkültebb tudattal rendelkező rétegéhez igazítják, amiből tudattalanul az sugárzik, hogy ez a normális, és a jó. Tisztában kell lennünk azzal, hogy ennek óriási befolyásoló hatása van mindenkire, aki rendszeresen hallgatja, nézi ezeket az adásokat, ami alól egyféleképpen lehet hatásosan kivonni magunkat: a készülék kikapcsolásával.
A szókincs leszűkülése a nemi szervek megnevezésére és a már kötőszóként használt működésükre, szintén a tudat erőteljes beszűkülését jelzi. A hazánkat elöntő fogyasztói társadalom „istene” a gyökér csakra legmélyén lakik, az anyagban, amit pénz, test és szex formájában imádnak alattvalói. Az tehát, hogy a leggyakrabban használt szavak ezekkel a fogalmakkal kapcsolatosak, azt mutatja, hogy a beszélő tudatának központi, kiemelt részén ezek az „értékek” vannak, tehát figyelmét, energiáját, törekvéseit ezek felé fordítja.
Foglalkozásom révén közel húsz éve foglalkozom nyelvekkel, és szerencsém volt igen fejlett nyelvet is megtanulni. Tapasztalataim is azt mutatják, amit a spirituális hagyományokban olvashatunk: a használt nyelv pontosan kifejezi a beszélő szellemi szintjét, tudatának állapotát. A nyelv visszahat a használójára, így egy körfolyamat indul be, amely lehet pozitív és negatív is. Minél gazdagabban, árnyaltabban, kifejezőbben választjuk meg szavainkat, alkotjuk meg mondatainkat, annál tisztábban, magasabb szinten rezeghet tudatunk – és megfordítva.
Spirituális szempontból meg kell említenünk, hogy a kimondott szó nemcsak szellemi szinten rezeg, hanem természetesen asztrális szinten is, ahol szintén visszahat a beszélőre. Azt, hogy mit és hogyan beszélünk, az Olvasó leginkább úgy tudja lemérni, ha egy-egy „zaftosabb” párbeszéd során vizuálisan elképzeli pontosan azt, amit a beszélők a szavakkal megneveznek. Egy-egy ilyen „gyakorlat” döbbenetes felismeréseket hozhat, rájöhetünk, hogy mit is beszélünk valójában. Azt pedig már régóta tudjuk, hogy a szónak teremtő ereje van, így amit gyakran emlegetünk, azt magunkhoz vonzzuk: ez érvényes az áldásra és érvényes a rossz indulatú kívánságokra. Amit kimondunk, az előbb-utóbb megjelenik auránkban, és visszahat az életünkre.
A káromkodás és a trágárság spirituális hatásához hozzátartoznak a kimondott szavak által keltett igen alacsony rezgésű energiák, amelyek körbeveszik a beszélőt és a hallgatót. Aki tehát káromkodik, az sűrű, nehéz, ragacsos, visszataszító energiákkal burkolja be magát és a másikat. Ez teljesen megfelel az asztrális környezetszennyezés fogalmának. Természetesen itt is az intenzitás és az előfordulás sűrűsége határozza meg az általános állapotot. Aki gyakran beszél így, annál állandósulhat ez az energiaminőség és -szint. Akinek csak ritkán csúszik ki a száján ilyesmi, az természetesen könnyebben meg tud szabadulni a következményeitől.
A Bibliából tudjuk, hogy „Ahol a szíved, ott a kincsed”, és a magyar nyelvben van egy olyan szólás is, hogy „Ami a szívemen, az a számon” – ami természetesen a szókimondásra utal, de talán nem áll messze e két megállapítás egymástól. Kétségtelen, hogy, amit a szívünkben hordozunk, arról szívesen beszélünk, így kifejezi értékrendünket is.
Mit tehetünk a nyelvpusztítás megállítására? Először is azt, hogy tudatosan figyelünk a beszédünkre, szóhasználatunkra, és szellemi erőfeszítést teszünk (mert erre szükség lesz) szókincsünk bővítésére, a megfelelő szavak megtalálására és a kerek mondatok megalkotására. Ez valóban szellemi energiát követel, hiszen egy beszűkült szintről kell felemelnünk a nyelvhasználatot egy magasabb szintre, ami mindig nehezebb, mint lepusztítani egy nyelvet. Ugyanúgy energiát és kitartást követel, mint a tudat felemelése, de hatása áldásos. Lehet, hogy úttörő munkát kell végeznünk munkahelyünkön, baráti körünkben, de az emberek sokszor követik a jó példát is (ha nem erőszakoljuk rájuk), ezért bátorítok mindenkit a feltűnésmentes, csendes, tudatos példamutatásra. Váljon ez mindannyiunk szellemi-lelki javára!

Szabó Judit

UI:

Dudde betegségből gyógyulás
https://www.youtube.com/watch?v=2OAd2QO9vl4
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-07, 08:30


Az erkölcsi gyávaság

Az emberi léleknek ez a fogyatékossága a félelem. Most a félelemnek csak arról a formájáról fogok beszélni, amely szellemi szempontból fontos, és ez az erkölcsi gyávaság. Az erkölcsi gyávaság azt hozza magával, hogy az ember ott, ahol szólnia kellene, nem mer szólni, mert valami hátrány származnék belőle, ahol cselekednie kellene, nem mer mozdulni, ahol pedig nem kellene cselekednie, a többiektől való félelem következtében cselekszi a rosszat, a helytelent.
A lelkiismeret szava tiltakozott a kendőzés ellen, ő azonban elhallgattatta, és amikor elhallgattatta, Isten szavát hallgattatta el, mert a lelkiismeret szava Isten szava.
Nemcsak a lelkiismeret van azonban az ember segítségére, hanem más tényezők is, hogy el ne bukjék, p. o. a tiszta természeti erők.
A tiszta természeti erők, a kegyelem ajándékozta romlatlan erők maguk is tiltakoznak a természetellenes és helytelen dolgok ellen! (Saját megjegyzés pl. dohányzás, alkohol, kábítószerek stb.) Óva intünk titeket attól, hogy a világ önző és oktalan szokásaival, a világgal valami közötök legyen. Ha már a minősítési törvény kiválogatott titeket a mi örömünkre e világból, tartsatok össze, becsüljétek meg és szeressétek egymást! Szeressétek egymásban azt a jóra való törekvést, az igazságnak azt a szeretését, amely titeket ide összevezérelt. Ne érdekeljen titeket az, hogy "mit mondanak az emberek", mert az emberek beszéde "csak szellő, amely elrepül, és a kősziklának nem árt". Hogy az emberek - akik nem tudják, honnan jöttek, hová mennek, sőt még azt sem tudják a szánalomra méltók, hogy egy Istenük, Atyjuk van a mennyben, aki őket szemléli, - mit mondanak, az igazán közömbös lehet rátok nézve, akik szellemekké akartok lenni.

Pál beszélő médium útján - Az utolsó óra munkásaihoz III. kötet - Erkölcsi bátorság és erkölcsi gyávaság részletek

szemlézte: Völgyi Gergely

UI:

Neville Goddard - Vetés és aratás / Hangoskönyv
https://www.youtube.com/watch?v=fMF5NnrwCek


Kis korszakváltás előzetes, mire számíthatunk!
https://www.youtube.com/watch?v=diadwSbDM2o
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-08, 06:24


Mi az oka az emberiség boldogtalanságának? - Felvezetés

Részlet a Névtelen Szellem tanítása Eszter médium útján ciklus „A Maradékhoz” című könyvéből
A földi életeknek is vannak szép virágai, ha nem egészen a testi szemekkel nézi az ember azokat, mert a testi szemek a lélek színezése nélkül mindent csak a testi érdekeken keresztül látnak. De a lélek a maga fejlett színérzékével már többet képes meglátni a világon, sőt a Földön is éppen ez viszi kísértésbe a fejlődés útján haladó emberlelket.
A „szép” káprázatos csillogásával magához vonzza és odatapasztja a lélek érzéseit, annyira, hogy nehezen tudja magát a szépség varázsa alól kivonni. A szépségnek minden varázsa abban rejlik, hogy a szépség a jónak formában való kifejezése. Vagyis annak ami szép, a jóhoz köze van, mert a jóság a maga harmonikus összetételében alkotja a szépet. A lélekben ez önkéntelenül felébreszti az elvesztett boldogság után való vágyat, és mivel semmi sem vezeti közvetlenebb úton annak megtalálásához, így a vágyak hozzátapadnak a „formához”, mert a lélek elferdült tájékozódó képességével közelinek hiszi annak visszaszerzését. Csak ki kell a kezét nyújtania érte és már övé lehet a vágyva vágyott boldogság. Ez még a lélek gyermeki tudatlansága a tudatos életre ébredés első fejlődési szakaszában.
A lélek szellemmé ébredésének bizonytalan tapogatózása ez, mellyel a látott dolgokat a maga lelkében ébresztett hatások szerint értékeli. Amíg nem tudja helyesen értékelni ezeket, addig csak a külső világ köti le figyelmét addig mindent a látszat szerint ítél jónak, avagy rossznak. Azért kell az emberi léleknek nagyon sokat csalódnia, és szenvednie, hogy a látszat mögött lévő okot és okozatot keresse, és ha valamennyire megtalálta, akkor már kezében van az élet nagy titkának kulcsa, hogy kutatásaival a valódi jó és a valódi szép forrását megtalálhassa.
A valóságos jónak „igaznak” kell lennie, hogy a legbensőbb lényegében is felbonthatatlan, önálló hatalom legyen, azért nem lehet ezt a jóságot sehol semmiben megtalálni, csak egyedül Istenben. Mindenben és mindenhol benne van, de sehol sem önállóan, mindenütt csak vetülete a jónak és igaznak. Istenben van az abszolút jóság, az abszolút igazság, amelyet a maga tisztaságában kivetítve az elfogadó élet formában fejez ki, és megteremtődik a szépség.
A szépség nem abszolút hatalom, mert az igaznak és jónak folyománya csupán. Önmagában nem létező valami, de az igaz jó, ha megjelenik: nem jelenhet meg másképpen. A szép megismerése mindig annak a léleknek a szellemi fejlettségétől függ, aki azt szemléli. A fejletlen léleknek még nagyon csiszolatlan a szép iránti észrevevő képessége, még nem tudja a jót sem megkülönböztetni a rossztól, ami „neki” kedvez: az a jó, ami az ő önző érdekeinek nem kedvez: az a rossz. Az ilyen léleknek az érdekkörén túleső dolgok már nem tartoznak az ő világához.
Az én lelkisége nem marad meg az érdekek szűk korlátai között, hanem az érzelmek kiterjeszkednek olyan messzeségig, ahová az értelem alig bírja követni, sőt az érzelmi rezgéseken keresztül messze túlhaladja az értelem határait és sokszor boldogan tér meg - mint a méhecske az ismeretlen virágok mézével, úgy tér vissza - az érzésrezgések világából gazdagon megrakodva, örömteljes boldogító bizonyosságokkal, a sokszor sivár, örömtelen élet reménytelennek tetsző valóságába.
Minél érzékenyebb a lélek észrevevő képessége a jó és szép iránt, annál jobban kitöltődik és gazdagabbá válik az élete, ha csak egy kevés napsugár jut is az élete útjára. - Minél szegényebb a lélek érzésvilága, annál nyugtalanabb, elégedetlenebb, követelőbb az élettel szemben, annál messzebbmenő vágyakat táplál minden iránt, amit a legcsekélyebb reménység ígérhet.
Azt, amit ő el nem érhet, de mások lehetőségeiben közelnek látja a kívánt dolgokat, irigy szemekkel nézi és bosszús érzésekkel kíséri és nem egyszer érezteti rosszakaratú tevékenységét mások életében, még akkor is, ha ezáltal saját érdekében semmi jobbulást nem tud elérni. Az ilyen fejlődésben lévő és még az alacsonyabb fokokat túl nem haladott emberlelkek sok ütközéseket és ebből kifolyólag sok szenvedéseket okoznak maguknak és környezetüknek avagy az érdekkörükhöz tartozóknak, mert cselekedeteikben kiütközik belső lelki világuk és így olyan állapotokat teremtenek maguknak, és másoknak, amely sokszor elviselhetetlenné válik.
Ez az oka az emberiség boldogtalanságának, mert a külső világban akarja a boldogságát keresni és megtalálni. Azokat az eszközöket, amelyeket a sors kezeibe ad, hogy vele hasznára legyen az ember saját magának és embertársainak az egész világnak, azokat a maga kárára és embertársai szenvedtetésére használja fel. Pedig a tapasztalat azt bizonyítja, korszakokon és örökkévalóságokon keresztül, hogy minden csak látszat. Látszat a gazdag ember gazdagsága, mert nem tud boldog lenni, ha lelkében nincsenek meg a boldogsághoz való tényezők.

összeállította: Bíró László

A csatolt anyagok listája:

Mi az oka az emberiség boldogtalanságának?
Adai közlés _Ha csak a ruhája szegélyét megérintem...
Magyar evangéliumi spiritizmus
Zita médium védszelleme
Oktatóink magyarázata
HANG - Nem akarok tágítani
Testet öltött szellemek


https://1drv.ms/f/s!AsgSMxsrdSeGir9t1EWK2r1V5dV_Wg?e=ubWE1V
Innen letölthetőek külön a mai csatolt anyagok a tárolóból

https://1drv.ms/f/s!AsgSMxsrdSeGgvNLHzgCWgy08yOURw
A csatolt anyagokat az OneDrive tároló „Frissen feltöltve” fiókjában
Ezekkel együtt minden tanítás fel van töltve a SZELLEMTAN könyvtár
Szellemi tanítások fiókjába is több mint hét évre visszamenőleg.

https://1drv.ms/w/s!AsgSMxsrdSeGir1Y9AKqjMC0E2NVqA?e=AvxBQA
Karsay István 2023 májusi szellemtani hírlevele SBK_Hírlevél_219

https://www.youtube.com/watch?v=CuVhFIMuajM
Senki sem élhet csak önmagának – Hangoskönyv részlet (Lilla)

https://www.youtube.com/watch?v=7hQh7qda0Oc
Szerezzetek a mulandókért örök értékeket – Hangoskönyv részlet (Lilla)

https://www.youtube.com/watch?v=_TkBCvyC4Gg
Isten áldozata Krisztusban – Hangoskönyv részlet (Lilla)

https://www.youtube.com/watch?v=sWSYGeyk7jU&list=PL7WCLuDmshCRtweRmQb87O9EmTFJ_bzNx&index=8&t=2s
A vér nem válik vízzé – Romantikus családi film
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-09, 08:17

Prédikátor könyve 4:4. —És látám én, hogy minden dolgát és minden ügyes cselekedetét az ember az ő felebarátja iránt való irígységből rendeli; annakokáért ez is hiábavalóság és lélek-fájdalom!

Az Irigység Típusai:

Amikor irigységről beszélünk, két fajtáját érthetjük: a depressziós irigységet és a rosszindulatú irigységet… A depressziós irigység akkor alakul ki, hogy ha a másik sikerei láttán rosszabbnak érzed magad vagy az életedet… Sajnos gyakran hasonlítgatjuk magunkat másokhoz, ez alapvető emberi tulajdonságunk, és valódi bánatot és depressziót élhetünk át akkor, ha rosszabbnak ítéljük meg magunkat másokhoz képest… Ez azért is nagyon rossz hozzáállás, mert így elveszítjük szem elől saját magunk és a saját életünk értékeit… Úgy gondolja az ilyen, hogy a hibája a bukás illetve a sikertelenség,,, személyesnek érezi a felelősséget abban, hogy a másik szerezte meg azt, amit Õ magának szeretett volna… Ez olyan negatív érzésekben csúcsosodik ki, mint a fájdalom, csalódottság, szomorúság, depresszió… A rosszindulatú irigység pedig az, amikor inkább dühöt és haragot érez, és a másiknak azt kívánja, hogy teljesítsen rosszul vagy veszítse el az irigységük okát… Kritizálják a másikat,,, a sikerét,,, rossz tulajdonságokat csatolnak hozzá,,, kibeszélik a háta mögött és ebből adódnak sokszor a konfliktusok is… A köznyelvben is úgy tartják, hogy a rosszindulat oka sokszor az irigység…

Megkülönböztethetünk még egy harmadik típusú irigységet is, amit jóindulatú irigységnek nevezhetünk… Ez az a fajtája, amikor maga az irigység motivál is minket, hogy jobbak legyünk… Látjuk, hogy valaki sikert aratott valamiben és ez arra sarkall minket, hogy mi is ugyanolyan keményen tegyünk meg mindent, hogy elérjük célunkat teljes sikerélménnyel… —AZ IRIGYSÉG TÖBBNYIRE AZOKRA JELLEMZÕ, AKIK MÁSOK SIKERÉBEN A MAGUK KUDARCÁT LÁTJÁK ÉS EZ BÁNTJA ÕKET... Ha valaki a hátad mögött rólad beszél az azt bizonyítja, hogy figyelmet fordít rád,,, Tehát valami szúrja a szemét mert valami meg van a te életedben ami az Övébõl hiányzik, így az irigység beszél belõle amikor téged kibeszél… Ne feledd! AZ IRIGYSÉG AZ ELISMERÉS LEGÕSZINTÉBB FORMÁJA!!!

„Ahogy a vasat megemészti a rozsda, úgy emészti meg az irigyeket az irigység.”
A MEGOLDÁS A KÉPMUTATÁS NÉLKÜLI SZERETETBEN VAN,,, MERT LEHETETLEN SZERETNI AZT AKIRE IRIGY VAGY — ÉS LEHETETLEN IRIGY LENNI ARRA AKIT SZERETSZ —AHOL IRIGYSÉG,,, OTT NINCS SZERETETT,,, DE AHOL A SZERETETT,,, OTT NINCS IRIGYSÉG!!! Bízony, bízony Így Van!

forrás: facebook

UI:

Dudde
https://www.youtube.com/watch?v=1AC_Wc50TD8
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Karsay
Legaktívabb tag
Legaktívabb tag
Karsay


Hozzászólások száma : 4587
Join date : 2020. Jan. 08.
Age : 66
Tartózkodási hely : Budapest

Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty2023-06-10, 07:52


Testet öltött szellemlény az ember
Részlet a Névtelen Szellem „Mai kor vallása” című kötetéből

Az Istenbe vetett hit az, ami megállítja az embert a süllyedésben és az első lépés a haladás felé a bizalom. A bizalom termi meg az összetartást. Az összetartás az összhangot és az összhang az együtt való haladást. Az Istenbe vetett hit tehát a békesség és nyugalom alapja. Az emberi társadalom szenvedései, elégedetlenségei mind ennek az alapnak a hiánya folytán jöttek létre.
Gondolkozz kedves testvérem. Ne elégedj meg kész és rossz tudományokkal. Kutass! Ne állj meg a külsőnél, hanem hatolj be mindennek a belsejébe. Keresd a célt, míg meg nem találod, mert minden létezőnek oka és célja van. Keresd, hogy ki vagy te, mint ember, ki vagy mint szellem és miért jöttél vagy miért élsz? Gondolkozz és vizsgálódj!
Nem tudod ki vagy te, míg kívül nézed magad. Csak a testedet látod, ezt a börtönt, amibe be vagy zárva és te ezt annyira megszoktad, hogy már a rabra nem is gondolsz, csak ezt szépíted, ezt erősíted, ennek teszed meg minden kívánságát. Mert tulajdonképpen mi az ember? Testet öltött szellemlény, aki azért születik és azért vesz fel testet, hogy lelkét tisztíthassa és javítsa a földön.
De hogyan értse ezt meg, vagy hogyan higgye ezt el a tudós, aki kikutatja az agy minden részét, és mindennek megtalálja a magyarázatát a szervekben! Mi a lélek? Mi a szellem? Látni nem lehet, megfogni nem lehet, és mégis van. Hol van? A testben? Igen a testben; betölti az egészet és munkálkodik benne. Ez érez mindent: örömet, fájdalmat, szenvedést és boldogságot. A test a lélek ruhája a leszületéskor és a ruhát a lélek alakítja magához, vagyis célja eléréséhez.

szemlézte: Bíró László
Vissza az elejére Go down
http://karsayalarm.hu/
Ajánlott tartalom





Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellemtudomány alapjai   Szellemtudomány alapjai - Page 16 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Szellemtudomány alapjai
Vissza az elejére 
16 / 31 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 31  Next
 Similar topics
-
» Szellemtudomány alapjai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Szemlátomás-áthallás Művészete :: FILOSZ :: KARSAY ISTVÁN FÓRUMA-
Ugrás: